بال مرغ یکی از قسمت های مرغ است که بسیار لذیذ است ولی کاربرد زیادی در آشپزی ندارد. کباب کردن بال مرغ هم باعث به وجود آمدن دود زیاد به دلیل چربی بال می شود که باعث می شود فقط در فضای باز بتوان آن را کباب کرد، اما بال اسپایسی یکی از روش های عالی تهیه بال مرغ می باشد که حتما غذایی محبوب برای عزیزانی است که غذای تند می پسندند البته می توانید میزان تندی غذا را با ذائقه خود هماهنگ کنید. امروز قصد داریم تا طرز تهیه بال اسپایسی رستورانی با سس مخصوص در فر را به شما آموزش دهیم پس با آشمزی همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه بال اسپایسی:

بال مرغ1 کیلو
روغن زیتون1 قاشق غذا خوری
سس کچاپ1 قاشق غذا خوری
سس خردل1 قاشق غذا خوری
سس فلفل تند1 قاشق غذا خوری
سس سویا1 قاشق غذا خوری
نمک، پاپریکا1 قاشق غذا خوری
سس باربیکیو1 قاشق غذا خوری

طرز تهیه بال مرغ اسپایسی با سس مخصوص در فر:

مرحله اول آماده سازی بال ها:

ابتدا بال ها را خوب شسته و اجازه دهید تا رطوبت آنها رود. سپس بال ها را روی تخته کار گذاشته و روی آنها چند شیار ایجاد می کنیم تا بهتر مزه دار و پخته شوند.

مرحله دوم مزه دار کردن بال ها:

داخل کاسه مناسبی نمک، سس های کچاپ، خردل، باربیکیو، سس فلفل تند، سویا، پودر پاپریکا و روغن زیتون را ریخته و خوب مخلوط می کنیم تا سس یکدستی فراهم شود.

مرحله سوم آماده سازی برای پخت:

داخل سینی مخصوص فر را کاغذ روغنی می گذاریم و بال ها را روی آن می چینیم حالا نیمی از سس را روی بال ها ریخته و خوب بال ها را آغشته به سس کنید.

مرحله چهارم پخت بال اسپایسی:

سینی حاوی بال ها را داخل فر گرم شده با دمای 230 درجه سانتی گراد به مدت 30 دقیقه قرار می دهیم بعد از این مدت سینی را از داخل فر خارج کرده بال ها را بر می گردانیم باقی مانده سس را روی بال ها ریخته و دوباره به مدت 15 دقیقه دیگر داخل فر می گذاریم تا کاملا طلایی شود.

مرحله پنجم سرو بال اسپایسی:

بعد از اینکه بال ها کاملا برشته و پخته شدند از داخل فر خارج کرده داخل ظرف زیبایی بچینید و در کنار سیب زمینی سرخ شده یا سبزیجات بخارپز سرو کنید.

نکات و فوت و فن تهیه بال اسپایسی رستورانی:

  1. می توانید کمی کنجد هم بعد از پخت روی بال ها بریزید.
  2. می توانید 10 دقیقه آخر پخت گریل فر را روشن کنید تا بال ها کاملا طلایی شوند.
  3. می توانید سرکه بالزامیک را جایگزین سس سویا کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: