طرز تهیه بال مرغ اسپایسی لذیذ و رستورانی با سس مخصوص در فر

0
بال اسپایسی

بال مرغ یکی از قسمت های مرغ است که بسیار لذیذ است ولی کاربرد زیادی در آشپزی ندارد. کباب کردن بال مرغ هم باعث به وجود آمدن دود زیاد به دلیل چربی بال می شود که باعث می شود فقط در فضای باز بتوان آن را کباب کرد، اما بال اسپایسی یکی از روش های عالی تهیه بال مرغ می باشد که حتما غذایی محبوب برای عزیزانی است که غذای تند می پسندند البته می توانید میزان تندی غذا را با ذائقه خود هماهنگ کنید. امروز قصد داریم تا طرز تهیه بال اسپایسی رستورانی با سس مخصوص در فر را به شما آموزش دهیم پس با آشمزی همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه بال اسپایسی:

بال مرغ۱ کیلو
روغن زیتون۱ قاشق غذا خوری
سس کچاپ۱ قاشق غذا خوری
سس خردل۱ قاشق غذا خوری
سس فلفل تند۱ قاشق غذا خوری
سس سویا۱ قاشق غذا خوری
نمک، پاپریکا۱ قاشق غذا خوری
سس باربیکیو۱ قاشق غذا خوری

طرز تهیه بال مرغ اسپایسی با سس مخصوص در فر:

مرحله اول آماده سازی بال ها:

ابتدا بال ها را خوب شسته و اجازه دهید تا رطوبت آنها رود. سپس بال ها را روی تخته کار گذاشته و روی آنها چند شیار ایجاد می کنیم تا بهتر مزه دار و پخته شوند.

مرحله دوم مزه دار کردن بال ها:

داخل کاسه مناسبی نمک، سس های کچاپ، خردل، باربیکیو، سس فلفل تند، سویا، پودر پاپریکا و روغن زیتون را ریخته و خوب مخلوط می کنیم تا سس یکدستی فراهم شود.

مرحله سوم آماده سازی برای پخت:

داخل سینی مخصوص فر را کاغذ روغنی می گذاریم و بال ها را روی آن می چینیم حالا نیمی از سس را روی بال ها ریخته و خوب بال ها را آغشته به سس کنید.

مرحله چهارم پخت بال اسپایسی:

سینی حاوی بال ها را داخل فر گرم شده با دمای ۲۳۰ درجه سانتی گراد به مدت ۳۰ دقیقه قرار می دهیم بعد از این مدت سینی را از داخل فر خارج کرده بال ها را بر می گردانیم باقی مانده سس را روی بال ها ریخته و دوباره به مدت ۱۵ دقیقه دیگر داخل فر می گذاریم تا کاملا طلایی شود.

مرحله پنجم سرو بال اسپایسی:

بعد از اینکه بال ها کاملا برشته و پخته شدند از داخل فر خارج کرده داخل ظرف زیبایی بچینید و در کنار سیب زمینی سرخ شده یا سبزیجات بخارپز سرو کنید.

نکات و فوت و فن تهیه بال اسپایسی رستورانی:

  1. می توانید کمی کنجد هم بعد از پخت روی بال ها بریزید.
  2. می توانید ۱۰ دقیقه آخر پخت گریل فر را روشن کنید تا بال ها کاملا طلایی شوند.
  3. می توانید سرکه بالزامیک را جایگزین سس سویا کنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید