ترشیجات جزء دسته چاشنی ها به شمار می آیند. ترشی بادمجان طرفداران زیادی دارد و به روش های مختلف تهیه میشود، دستور پخت های شهرهای مختلف هم با هم متفاوت بوده؛ ترشی بادمجان خوشمزه عضو جدا نشدنی از سفره ما ایرانیان به حساب می آید. به دلیل سادگی مواد اولیه و همینطور روش تهیه آسان ترشی بادمجان و هویج و همینطور همه فصل بودن بادمجان جزء پرطرفدارترین ها می باشد.

مواد اولیه ترشی بادمجان

بادمجان1 کیلو
فلفل تند کوبیده شده4 عدد
نعنا خشک2 ق.غ
سیر درسته کوبیده شده1 عدد
سرکهبه مقدار لازم
نمک و پودر گلپربه میزان لازم
هویجبه دلخواه 2 عدد

طرز تهیه ترشی بادمجان

مرحله اول: آماده سازی بادمجان

بادمجان ها را شسته و بدون پوست گرفتن بادمجان ها را مکعبی خورد می کنیم و به آن نمک میزنیم تا تلخ آب بادمجان ها گرفته شود.

مرحله دوم: پخت بادمجان

بعد از اینکه بادمجان ها تلخ آبشان گرفته شد، در قابلمه میریزیم و به آن سرکه و هویج را اضافه می کنیم تا به مدت 30 دقیقه بپزد.

مرحله سوم: آماده سازی ترشی بادمجان

بعد از پخته شدن بادمجان ها را در آبکش میریزیم و اجازه می دهیم تا کمی سرد شود. سپس بادمجان ها را در یک کاسه میریزیم و سیر، فلفل، نمک، گلپر را اضافه می کنیم و خوب با هم مخلوط می کنیم. ترکیب ترشی بادمجان را در شیشه میریزیم و به هر اندازه که سرکه روی ترشی را بگیرد، سرکه میریزیم و در شیشه را می بندیم و در یخچال نگهداری می کنیم.

نکات مهم در تهیه ترشی بادمجان

  1. ترشی بادمجان را می توانید به همراه سبزی ترشی آماده کنید.
  2. می توانید از بادمجان های قلمی و یک اندازه استفاده کنید و مخلفات آماده شده را در داخل بادمجان بریزید و بادمجان شکم پر را آماده کنید.
  3. بادمجان را زیاد نپزید به دلیل اینکه بعد از آماده شدن، هنگام طولانی مدت ماندن ترشی لیز می شود.
  4. ترشی بادمجان که آماده شد، حتما در یخچال نگهداری کنید.
  5. درب ترشی را همیشه بعد از باز و بسته کردن محکم کنید زیرا در غیر این صورت ترشی اوور میزند.
4.3/5 - (31 امتیاز)

دسته بندی شده در: