اوتمیل رژیمی یکی از غلات بسیار خوشمزه برای صبحانه یا میان وعده می باشد که احساس سیری طولانی مدت در فرد ایجاد می کند و یک گزینه مناسب برای کسانی می باشد که رژیم خاص دارند. اوتمیل سرشار از فیبر و می باشد و به همین دلیل کلسترول خون و قند و خون را کاهش می دهد و در فر ایجاد سیری طولانی مدتی می کند. اوتمیل به روش های مختلف تهیه می شود و شما می توانید با اضافه کردن مواد مغذی متنوع مانند تکه های گردو بادام اوتمیل طعم دار دلخواه خود را تهیه کنید. دقت کنید اوتمیل ها به طرز تهیه و مواد اولیه آن ها کالری مختلفی دارد و به 4 دسته تقسیم می شود: اوتمیل کم کالری، استاندارد، پرپوتئین ومخصوص تقسیم می شود. امروز در آشمزی طرز تهیه اوتمیل رژیمی و خوشمزه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه اوتمیل رژیمی برای یک نفر

جو دو سر پرک1 پیمانه
پودر هل و دارچین1 ق چای خوری
شیر1.5 پیمانه
دانه چیا1 ق غذا خوری
عسل1 ق غذا خوری
گردو و کشمش1/2 پیمانه

طرز تهیه اوتمیل رژیمی خوشمزه با جو پرک

مرحله اول: جوشاندن شیر

جو پرک را داخل قابلمه بریزید و به آن کمی هل و دارچین اضافه کنید و کم کم باید شیر را اضافه کنید. غلظت اوتمیل را به شیری که اضافه می کنید بستگی دارد و اگر دوست دارید اوتمیل رقیقی داشته باشید شیر بیشتری اضافه کنید.

مرحله دوم: افزودن عسل

در ادامه قابلمه را روی حرارت قرار دهید و هم بزنید تا کم کم شیر گرم شود و جو پرک نرم شود. سپس در ادامه عسل را به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود و دانه چیا را به مواد اضافه کنید.

مرحله سوم: اوتمیل رژیمی

وقتی اوتمیل غلیظ شد باید گرد و کشمش را به مواد اضافه کنید و هم بزنید و داخل کاسه بریزید. حالا باید میوه های دلخواه را روی اوتمیل قرار دهید و آن را سرو کنید. نوش جان

نکات کلیدی در اوتمیل رژیمی خوشمزه و ساده با شیر

  1. می توانید برای شیرین کردن از عسل یا شیره انگو را استفاده کنید.
  2. می توانید از دانه کینوا استفاده کنید.
  3. می توانید انواع مغز ها و میوه ها هستند.
3.6/5 - (8 امتیاز)

دسته بندی شده در: