چای زغال اخته یکی از چای های مفید و پر از خواص است که شما می توانید به راحتی در خانه آن را تهیه کنید. برای تهیه این چای نیاز به کار خاصی نیست و با داشتن زغال اخته و دم کردن چای و اضافه کردن زغال اخته به آن به راحتی می توانید یک چای طعم دار پر خواص را تهیه کنید. از خواص زغال اخته می توان به تقویت سیستم ایمنی، کاهش کلسترول، کاهش فشار خون، کمک به سلامت استخوان ها و…اشاره کرد. امروز در آشمزی طرز تهیه چای زغال اخته را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه چای زغال اخته

چای سیاه1 ق غذا خوری
آببه میزان لازم
زغال اخته5 عدد
نباتچند تکه

طرز تهیه چای زغال اخته

مرحله اول: جوشیدن آب در کتری

در کتری آب بریزید و روی شعله قرار دهید گاز را روشن کنید و چند دقیقه صبر کنید تا آب به جوش بیاید. بعد از اینکه آب جوش آمد و در حال قل خوردن بود وقت آن است که چای را دم کنید.

مرحله دوم: دم کردن چای

در قوری چای سیاه را بریزید سپس با احتیاط و با استفاده از دستگیره کتری را بردارید و در قوری آب جوش بریزید. وقت اضافه کردن مواد دیگر مانند زغال اخته و نبات رسیده است.

مرحله سوم: اضافه کردن زغال اخته

زغال اخته ها را با آب بشورید و کمی خشک کنید سپس با چاقو از وسط برش دهید و به قوری اضافه کنید. در آخر چند تکه نبات را نیز به قوری اضافه کنید و درب قوری را ببندید.

مرحله چهارم: دم کشیدن چای زغال اخته

قوری را روی کتری قرار دهید و بزارید به مدت 20 دقیقه با دمای متوسط دم بکشد. بعد از آن چای را در فنجان های سرو بریزید و میل کنید.

فوت و فن های طرز تهیه چای زغال اخته

  1. به جای اضافه کردن نبات می توانید بعد از ریختن چای در فنجان کمی شکر نیز به آن اضافه کنید یا می توانید با قند نیز میل کنید.
  2. می توانید هنگام اضافه کردن زغال اخته چند برگ نعنای تازه نیز اضافه کنید با این کار یک چای زغال اخته نعنایی دارید که طعم فوق العاده ای دارد.
  3. اگر می خواهید چای زغال اخته شما شفاف تر شود بعد از دم کشیدن چای آن را دو بار از صافی رد کنید تا ناخالصی های زغال اخته از چای جدا شود.
5/5 - (3 امتیاز)

دسته بندی شده در: