مربا زغال اخته یکی از مرباهای نو و جدیداست که یک طعم ترش و شیرین دراد که بسیار دلچسب است. زغال اخته یک تصیفه کننده خون طبیعی است که برای سلامت تمامی اعضای بدن نیز مفید است. مربا زغال اخته به آسانی و راحتی قابل تهیه است و روش تهیه این نوع مربا نیز مانند روش تهیه سایر مربا ها است. این مربا سرشار از آنتی اکسیدان است که ضد سرطان بوده و بسیار مفید است. از این مربا می توانید در وعده های صبحانه یا عصرانه همراه نان و چای میل کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه مربا زغال اخته را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه مربا زغال اخته

زغال اخته500 گرم
شکر1 کیلو
گلاببه مقدار لازم
آببه میزان لازم

طرز تهیه مربا زغال اخته

مرحله اول: آماده کردن زغال اخته

زغال اخته ها را با آب بشورید و با دستما خشک کنید. هسته های زغال اخته را درآورید و در یک کاسه بریزید. شکر را به زغال اخته اضافه کنید و کمی هم بزنید. کاسه را در یخچال به مدت چند ساعت قرار دهید تا شکر به خوبی در زغال اخته حل شود و زغال اخته آب بیندازد.

مرحله دوم: گذاشتن مواد روی گاز

مواد را از یخچال خارج کنید و در قابلمه بریزید سپس گاز را روشن کنید و قابلمه را روی گاز قرار دهید. در ادامه کمی آب به قابلمه اضافه کنید و هم بزنید و بزارید زغال اخته بپزد. گلاب را اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله سوم: پختن مربا زغال اخته

بعد از اینکه مربا کمی غلظت گرفت کف روی مربا را با قاشق بگیرید و بیرون بریزید تا مربا شفاف شود. بعد از اینکه مربا شفاف شد و کمی قل خورد گاز را خاموش کنید و بزارید کمی خنک شود سپس در ظرف سرو بریزید و میل کنید یا در شیشه بریزید و در یخچال قرار دهید و بعدا مصرف کنید.

فوت و فن های طرز تهیه مربا زغال اخته

  1. میزان شکر را می توانید کم کنید اما در این صورت مربای شما زودتر شکرک می زند.
  2. به جای شکر می توانید از عسل نیز استفاده کنید که این مربا را سالم تر می کند.
  3. برای طعم دادن و معطر کردن مربا نیز می توانید از هل، گلاب، دارچین و… استفاده کنید.
  4. برای پختن مربا باید دمای گاز روی ملایم باشد تا مربا به خوبی بپزد و بعد از مدتی قل بزند.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: