کیک سبزیجات یکی از غذا های خوشمزه است که می توانید به عنوان پیش غذا یا غذای اصلی تهیه کنید. کیک سبزیجات شیرین نیست و تقریبا یک غذای کامل حساب می شود. در تهیه این کیک از سبزیجاتی مانند سیب زمینی، فلفل دلمه، گوجه فرنگی و… استفاده می شود. این کیک برای ورزشکاران و افرادی که رژیم دارند و باید حواسشان به تغذیه باشد نیز مناسب است. این کیک حاوی فیبر بالایی است که برای بدن بسیار نیاز است. امروز در آشمزی طرز تهیه کیک سبزیجات را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه کیک سبزیجات

سیب زمینی2 عدد
فلفل دلمه1 عدد
فلفل سبز2 عدد
گوجه فرنگی2 عدد
پیازچهبه میزان لازم
جعفریبه میزان لازم
تخم مرغ4 عدد
روغن15 ق غذا خوری
شیر1 لیوان
نمک و فلفلبه میزان دلخواه
آرد440 گرم
بکینگ پودر20 گرم
پنیر چدار50 گرم

طرز تهیه کیک سبزیجات

مرحله اول: خرد کردن مواد

سیب زمینی را پوست کنید و با چاقو به صورت مربع مانند خرد کنید و در یک ظرف بریزید. فلفل دلمه ای را نیز بشورید و خرد کنید در ظرف بریزید. پیازچه را نیز با چاقو خرد کنید. فلفل سبز را نیز ریز خرد کنید و به مواد خرد شده دیگر اضافه کنید. سبزی جعفری را نیز پاک کنید و با آب بشورید سپس بعد از خشک شدن ریز خرد کنید.

مرحله دوم: تهیه مواد مایع

در یک کاسه شیر را بریزید سپس تخم مرغ و روغن را همراه فلفل به شیر اضافه کنید و خوب هم بزنید تا مواد به خوبی با تخم مرغ ها ترکیب شود. آرد را نیز به مواد مایع اضافه کنید وهم بزنید سپس بکینگ پودر را نیز با مواد ترکیب کنید.

مرحله سوم: اضافه کردن سبزیجات

پنیر چدار را مربعی برش دهید و به مواد ترکیب شده اضافه کنید. در ادامه سبزیجات خرد شده را نیز اضافه کرده و هم بزنید. قالب یا سینی فر را چرب کنید و مواد را داخل آن بریزید سپس کیک را در فر از قبل گرم شده با دمای 180 درجه به مدت 30 دقیقه قرار دهید.

فوت و فن های طرز تهیه کیک سبزیجات

  1. برای تهیه کیک سبزیجات از سبزیجات دیگر مانند نخود فرنگی و… نیز می توانید استفاده کنید.
  2. برای اینکه کیک شما خوشمزه تر شود می توانید قبل از قرار دادن قالب در فر مقداری پنیر پیتزا نیز روی مواد بپاشید سپس در فر قرار دهید.
3.3/5 - (3 امتیاز)

دسته بندی شده در: