انجیر خشک یکی از تنقلات سالم محسوب می شود که شما می توانید آن را در خانه تهیه کنید. فصل تابستان فصل برداشت انجیر است و به راحتی می توانید آن را تهیه و با یک روش آسان خشک کنید و در زمستان با چای خود به جای قند میل کنید. از خواص انجیر خشک می توان به کمک به بهبود زخم معده، گوارش بهتر غذا، سلامت قلب و… اشاره کرد. در این آموزش طرز تهیه انجیر خشک به 3 روش گفته می شود که تقریبا کامل ترین روش ها است. امروز در آشمزی طرز تهیه انجیر خشک را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه انجیر خشک

انجیر1 کیلو

طرز تهیه انجیر خشک

مرحله اول: خشک کردن انجیرها با دستگاه

انجیر ها را تهیه و با آب به خوبی بشورید. انجیر ها را روی یک پارچه بریزید تا خشک شود. انجیر ها را با چاقو ورقه ای برش دهید و در یک سینی بچینید. سعی کنید که انجیر ها کمی از هم فاصله داشته باشند و به هم نچسبند. دستگاه خشک کن را روشن کنید و سینی را در آن قرار دهید بعد از چند دقیقه دستگاه را خاموش کنید. مزیت این روش این است که انجیر به همان رنگ اولیه باقی می ماند و تغییر رنگ نمی دهد.

مرحله دوم: خشک کردن انجیرها در معرض نور خورشید

انجیر ها را مانند مرحله اول بشورید و خشک کنید. در این مرحله نیاز نیست انجیرها را برش دهید و باید به طور کامل و سالم در سینی یا روی یک پارچه بریزید و در بالکن یا پشت بام به مدت چند روز قرار دهید تا کاملا خشک شود. سپس آن را بسته بندی و در ظرف مناسب بریزید.

مرحله سوم: خشک کردن انجیر در فر

انجیرها را بشورید و بزارید خشک شود. برای خشک کردن انجیرها در فر آن را از قبل روشن کنید و انجیرها را در سینی فر بچینید و در فر قرار دهید دمای فر را روی 60 درجه قرار دهید و درب فر را نیمه باز بزارید تا انجیرها خیلی خشک نشود. هر نیم ساعت یکبار انجیرها را برگردانید تا به طور یکنواخت خشک شود. زمان خشک شدن انجیر ها به اندازه انجیر بستگی دارد و متفاوت است.

فوت و فن های طرز تهیه انجیر خشک

  1. اگر درخت انجیر دارید می توانید بزارید انجیر ها روی درخت بماند و خشک شود سپس بچینید.
  2. برای خشک کردن انجیرها در معرض آفتاب بهتر است یک توری روی انجیرها بکشید تا گرد و غبار یا حشرات به انجیر نفوذ نکند
4.4/5 - (5 امتیاز)

دسته بندی شده در: