بلال کره ای یکی از انواع طعم های و روش های تهیه بلال است. از خواص بلال می توان به تقویت بینایی و کاهش کم خونی و همچنین بلال حاوی مقادیر بالای فیبر است.بلال را می توان با طعم های دیگر نیز تهیه کنید اما طعم کره ای از دیگر روش ها آسان تر و در عین حال همه پسند تر است. با این روش شما می توانید یک بلال روغنی و نرم تهیه کنید و لذت ببرید. امروز در آشمزی طرز تهیه بلال کره ای را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه بلال کره ای

ذرت4 عدد
شیر5 لیوان
کره40 گرم
نمک و آویشنبه میزان لازم

طرز تهیه بلال کره ای

مرحله اول: پخت ذرت

بلال را از پوست آن جدا کنید و با آب بشویید در این مرحله می توانید بلال را به چند تکه تقسیم کنید یا به طور کامل باقی بگذارید. در کف یک قابلمه یک لایه از پوست بلال بچینید و در لایه دیگر بلال های کامل یا تکه شده را بچینید. در ادامه شیر را به قابلمه اضافه کنید و نصف کره را نیز بیفزایید سپس درب قابلمه را ببندید و قابلمه را روی حرارت ملایم قرا دهید تا ذرت بپزد.

مرحله دوم: تهیه سس بلال کره ای

کره در یک ظرف بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا کره ذوب شود. بعد از اینکه کره ذوب شد گاز را خاموش کنید و صبر کنید تا کمی از حرارت بیفتد سپس نمک و آویشن پودر شده را به کره اضافه کنید و کمی هم بزنید.

مرحله سوم: آغشته کردن بلال به سس

ذرت ها را وقتی پخت از قابلمه خارج کنید و صبر کنید تا کمی آب آن کشیده شود. سپس با استفاده از یک فرچه قنادی سس تهیه شده از کره و آویشن را روی ذرت های پخته شده بمالید و نوش جان کنید.

فوت و فن های طرز تهیه بلال کره ای

  1. برای خوش طعم و عطر شدن می توانید از مقداری جعفری خرد شده بعد از آغشنه کردن بلال ها به سس نیز استفاده کنید.
  2. به جای پختن ذرت می توانید بلال ها را روی آتش نیز کبابی کنید سپس به سس آغشته کنید.
  3. در تهیه سس بلال کره ای از مقداری پودر سیر یا پودر پابریکا نیز می توان استفاده کرد.
  4. برای پخت بلال می توانید از مقداری آب نیز همراه شیر برای نرم تر شدن بلال استفاده کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: