کلوچه پرتقالی از آن دسته کلوچه هایی است که عطر و طعم خاص و جذابی دارد و شما را به یاد بوی عطر پرتقال می اندازد. طرز تهیه این بسیار راحت و شبیه به تهیه کیک می باشد. برای مزه پرتقال در آن از آب پرتقال به همراه مقداری پوست پرتقال استفاده می شود بسیار سالم تر از کلوچه های کارخانه ای است. بافت و طعم این کلوچه نرم و ترد است. از این کلوچه می توانید در پذیرایی های یا به عنوان عصرنه با چای سرو کنید که ترکیب جالبی می شود. امروز در آشمزی طرز تهیه کلوچه پرتقالی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه کلوچه پرتقالی

آرد2 الی 3 پیمانه
تخم مرغ2 عدد
شکر5 ق غذا خوری
پودر قند3 ق غذا خوری
آب پرتقال1/2 لیوان
پوست پرتقال رنده شدهکمی
وانیلمقداری
بکینگ پودر1 ق غذا خوری
روغن1/2 لیوان

طرز تهیه کلوچه پرتقالی

مرحله اول: تهیه مواد مایع

تخم مرغ ها را بشکنید و در کاسه بریزید سپس شکر و وانیل را نیز به کاسه اضافه کنید و با دور تند همزن به مدت 3 دقیقه هم بزنید. اگر همزن در دسترس نیست به مدت 5 دقیقه با قاشق هم بزنید تا یک ترکیب یکدست حاصل شود. پرتقال ها را بشورید و با دستگاه آبمیوه گیری آب آن را بگیرید و به مواد اضافه کرده و هم بزنید.

مرحله دوم: ترکیب کردن مواد

آرد را پیمانه زده و با الک در یک کاسه بریزید سپس بکینگ پودر را اضافه کنید و کمی هم بزنید. پوست پرتقال را کمی رنده کنید و به مواد مایع اضافه کنید در ادامه روغن را نیز اضافه کنید و هم بزنید. پودر قند را نیز در مواد آردی الک کنید و هم بزنید. مواد آردی را در چند مرحله به مواد مایع اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله سوم: استراحت دادن مواد و پخت کلوچه در فر

مواد تهیه شده که کمی شبیه به خمیر است را به مدت 30 دقیقه در فریزر قرار دهید. بعد از مدت گفته شده خمیر را از فریزر درآورید و با دست گرد کنید و فر را از قبل روشن کنید تا گرم شود و کاغذ روغنی را در قالب قرار دهید یا می توانید به جای کاغذ روغنی از روغن برای چرب کردن قالب استفاده کنید. به این ترتیب موادی که گرد کردید را در قالب بچینید و در فر با دمای 160 درجه به مدت 25 دقیقه قرار دهید تا بپزد.

مرحله چهارم: پخت کیک در تابه

واشر های تابه دو طرفه را جدا کنید و تابه را چرب کنید یا یک کاغذ روغنی قرار دهید و مواد کلوچه را در آن بچینید سپس یک دمکنی روی تابه قرار دهید و شعله پخش کن را نیز روی شعله بزارید و تابه را روی آن قرار دهید و دمای گاز را روی ملایم بزارید تا بپزد بعد از پخت آن را در ظرف سرو بچینید و میل کنید.

فوت و فن های طرز تهیه کلوچه پرتقالی

  1. پوست پرتقال رنده شده در تهیه این کلوچه قابل حذف است و می توانید از آن استفاده نکنید.
  2. اگر مواد را از قبل از یخچال خارج کنید تا کمی هم دمای محیط شود بهتر است چون مواد با هم بهتر ترکیب می شوند.
  3. برای تزیین روی کلوچه می توانید قبل از قرار دادن کلوچه در فر کمی کنجد روی آن بریزید سپس در فر قرار دهید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: