جیب تاجر یکی از فینگرفود های جذاب است که برای پذایرایی در مراسم ها و جشن ها بسیار کاربردی و مجلسی است. این پیش غذا از نان تست سوخاری شده و موادی شبیه به سالاد الویه دارد تهیه می شود. شکل و مزه این پیش غذا هم جدید و هم جذاب است که بعد از یکبار امتحان کردن حتما در دفعات بعدی نیز آن را تهیه می کنید. دلیل نامگذاری این غذا به این دلیل است که نان تست سوخاری در دستور تهیه شبیه به جیب می شود و در آن مواد قرار می گیرد از این رو به آن جیب تاجر می گویند. از جیب تاجر برای دورچین غذا های مختلف و تزیین آن ها نیز می توان استفاده کرد. امروز در آشمزی طرز تهیه جیب تاجر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه جیب تاجر

نان تست1 بسته
آرد5 ق غذا خوری
پودر سوخاری10 ق غذا خوری
تخم مرغ1 عدد
شیر1/2 ایوان
سینه مرغ1 عدد
کالباس5 ورق
خیار شور5 عدد
پیازچه4 عدد
سیب زمینی3 عدد
شویدبه میزان لازم
سس مایونز7 ق غذا خوری
فلفل و نمکبه میزان لازم

طرز تهیه جیب تاجر

مرحله اول: سوخاری کردن نان تست

کناره های نان تست را با یک چاقو برش دهید سپس با یک قالب دایره ای شکل به شکل دایره از وسط نان جدا کنید. آرد را در یک ظرف الک کنید سپس نان را به آرد آغشته کنید. تخم مرغ را نیز در یک کاسه بریزید و با چنگال هم بزنید تا سفیده و زرده ترکیب شوند سپس شیر را نیز به آن اضافه کنید و هم بزنید. نان را به تخم مرغ ترکیب شده آغشته کنید. سپس نان را در پودر سوخاری که در یک ظرف ریخته اید قرار دهید و بزارید تمام قسمت های آن به پودر سوخاری آغشته شود.

مرحله دوم: تهیه مواد وسط جیب تاجر

سینه مرغ را با مقداری آب و نمک در قابلمه بریزید و روی گاز قرار دهید تا بپزد. سیب زمینی را در قابلمه به همراه مقداری آب قرار دهید تا بپزد. خیار شور را کمی با آب بشورید سپس با چاقو خرد کنید. پیازچه را بشورید و با چاقو خرد کنید. شوید را نیز تهیه کنید و پاک کنید سپس بزارید خشک شود در ادامه با چاقو خرد و ریز کنید. کالباس را نیز خرد کنید سپس تمام مواد تهیه شده را در یک کاسه بریزید.

مرحله سوم: اضافه کردن سس و فلفل

مرغ پخته شده را ریش ریش کنید و به کاسه اضافه کنید. سیب زمینی را پوست کنید و در یک قابلمه بریزید و با گوشکوب له کنید. این مواد را نیز به کاسه اضافه کنید و هم بزنید. سس و فلفل را نیز همراه نمک به مواد اضافه کنید و دوباره هم بزنید.

مرحله چهارم: تهیه جیب تاجر

در یک تابه روغن بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا کمی گرم شود سپس نان تست سوخاری را نیز به تابه اضافه کنید و هر دو طرف آن را سرخ کنید تا به طور کامل برشته و. ترد شود. بعد از اینکه کمی خنک شد با چاقو آن را از وسط نصف کنید و با دست وسط نیم دایره را باز کنید و از مواد تهیه شده به آن اضافه کنید. جیب تاجر شما آماده است می توانید آن را میل کنید.

فوت و فن های طرز تهیه جیب تاجر

  1. امکان حذف کالباس یا مرغ هست و می توانید از یکی از آن ها استفاده کنید.
  2. برای اینکه غذای شما سالم تر شود می توالنید چند قاشق ماست اضافه کنید و به همان میزان سس مایونز را کم کنید.
  3. پیازچه قابل حذف می باشد و در صورت نداشتن علاقه می توانید آن را حذف کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: