بلال مکزیکی یکی دیگر از طعم های بلال است که می توان در خانه تهیه کرد و به عنوان میان وعده یا عصرانه میل کرد و لذت برد. برای تهیه بلال مکزیکی بلال آب پز را با یک لایه کره روکش می شود و لایه های دیگر با سس های دیگر پوشیده می شود. بلال یکی از خوراکی های خوشمزه است که وقتی با سس و مواد دیگر ترکیب می شود لذیذ تر می شود. امروز در آشمزی طرز تهیه بلال مکزیکی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه بلال مکزیکی

بلال مکزیکی3 عدد
کره50 گرم
نمک و فلفلبه میزان دلخواه
پودر سیر و پابریکابه میزان لازم
سبزیجات خشک و معطرکمی

طرز تهیه بلال مکزیکی

مرحله اول: پخت بلال

بلال ها را از پوست آن جدا کنید و کف یک قابلمه را با کمی از پوست های بلال پر کنید سپس می توانید بلال ها را با چاقو برش دهید یا می توانید به صورت کامل در قابلمه همراه مقداری آب قرار دهید و آن را روی گاز با حرارت ملایم به مدت 20 دقیقه قرار دهید تا بپزد بعد از این مدت گاز را خاموش کنید و بلال ها را در آبکش بریزید تا آب از بلال جدا شود.

مرحله دوم: تفت دادن بلال مکزیکی

کره را در تابه بریزید و روی گاز با حرارت ملایم قرار دهید تا ذوب شود در ادامه کره را از روی حرارت بردارید و صبر کنید تا کمی خنک شود سپس نمک و فلفل را نیز اضافه کنید و هم بزنید. سبزیجات خشک را نیز پودر کنید و به سس اضافه کنید. مواد را خوب هم بزنید تا ترکیب شوند.

مرحله سوم: اضافه کردن سس به بلال

با فرچه قنادی از سس تهیه شده بردارید و روی بلال های پخته شده بمالید سپس پودر سیر و پابریکا را روی بلال ها بریزید و میل کنید. روش دیگر برای تهیه بلال ها این است که هنگام ذوب کردن کره بلال ها را به اندازه 5 دقیقه در کره تفت دهید و در ادامه ادویه های گفته شده را به بلال ها بیفزایید.

فوت و فن های طرز تهیه بلال مکزیکی

  1. برای پخت بلال می توانید به همراه آب از شیر نیز استفاده کنید که باعث نرم تر شدن بلال مکزیکی می شود.
  2. بعد از اضافه کردن کره می توانید از سس مایونز یا خردل نیز به روی بلال ها استفاده کنید.
  3. به جای پخت بلال می توانید آن را با آتش نیز کبابی کنید سپس سس را به آن اضافه کنید.

دسته بندی شده در: