مرغ تنوری یکی از انواع روش های تهیه مرغ است. برای تهیه این مرغ روش ها و دستور های زیادی وجود دارد ولی تقریبا شبیه هم هستند و فقط در نوع مواد برای مزه دار کردن مرغ تفاوت است. مرغ تنوری یکی از غذا های بین المللی است که شما می توانید در مجالس و جشن های خود و حتی به عنوان وعده غذایی برای خانواده تهیه و میل کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه مرغ تنوری را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه مرغ تنوری

مرغ1 عدد
پیاز2 عدد
فلفل دلمه ای1 عدد
آبلیموکمی
خامه صبحانه و سسبه میزان دلخواه
روغن زیتونمقداری
نمک، فلفل، آویشن، پودر سیر و پابریکا

طرز تهیه مرغ تنوری

مرحله اول: مزه دار کردن مرغ

مرغ را پاک کنید و با آب بشورید سپس در یک آبکش قرار دهید تا آب آن گرفته شود. در ادامه مرغ را در یک کاسه بریزید و به آن ادویه های گفته شده را اضافه کنید سپس روغن زیتون را نیز اضافه کنید و کمی هم بزنید تا مواد ترکیب شوند. خامه و سس را با هم در یک ظرف بریزید و با یک قاشق هم بزنید و در ادامه به مرغ اضافه کنید.

مرحله دوم: استراحت دادن مرغ ها

یک دستکش را دست کنید و مرغ ها را با دست هم بزنید در ادامه آبلیمو را اضافه کنید و دوباره مرغ ها را با دست ماساژ دهید تا ترکیب شوند. پیاز را پوست کنید و با چاقو خرد کنید. فلفل دلمه را نیز بشویید و با چاقو خرد کنید. پیاز و فلفل را نیز اضافه کنید و با مرغ ترکیب کنید. درب قابلمه یا ظرف را ببندید و در یخچال برای چند ساعت استراحت دهید.

مرحله سوم: پخت مرغ در فر

در یک قابلمه پیاز و فلفل دلمه ای هایی که به مرغ اضافه کردید را قرا ر دهید و مرغ ها را روی آن بچینید. روی مرغ ها را یک فویل بکشید و در فر از قبل گرم شده با دمای 200 درجه به مدت 1 ساعت و 30 دقیقه قرار دهید بعد از نیم ساعت از پخت مرغ کمی زعفران را روی مرغ بریزید تا مزه دار شود. یک ربع مانده به پخت مرغ فویل را از روی مرغ بردارید تا روی مرغ به خوبی بپزد.

فوت و فن های طرز تهیه مرغ تنوری

  1. برای تهیه مرغ تنوری بهتر است از قسمت ران مرغ استفاده کنید.
  2. برای استراحت دادن مرغ بهتر است به مدت یک شب تا صبح آن را در یخچال قرار دهید تا به طور کامل مرغ مزه دار شود.
  3. برای خوشمزه تر شدن می توانید سیب زمینی را پوست کنید و با چاقو خلالی خرد کنید و قبل از گذاشتن مرغ در فر در لابلای مرغ قرار دهید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: