هات چیپس و پنیر یکی از تنقلات خوشمزه است که در کمترین زمان در خانه می توانید تهیه کنید. شاید برای اولین بار اسم این پیش غذا در کافی شاپ ها به گوشتان خورده باشد و فکر کنید که تهیه آن در خانه مشکل است اما این طور نیست و به راحتی می توان آن را تهیه کرد. طعم این هات چیپس شبیه به پیتزا نیز می باشد. در تهیه این خوراکی از چیپس و پنیر پیتزا همراه ژامبون و سایر مواد تهیه می شود. امروز در آشمزی طرز تهیه هات چیپس و پنیر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه هات چیپس و پنیر

چیپس ساده نمکی3 بسته
پنیر پیتزا2 پیمانه
قارچ5 عدد بزرگ
ژامبون یا کالباس3 پیمانه
پودر سیربه میزان لازم
سس فرانسویبه میزان لازم
آویشنکمی

طرز تهیه ی هات چیپس و پنیر

مرحله اول: آماده کردن مواد لازم

چیپس را از بسته خارج کنید و با دست خرد کنید و در یک کاسه بریزید. پنیر پیتزا را از یخچال خارج کنید تا کمی هم دمای محیط شود. قارچ ها را بشورید و بگذارید خشک شود سپس با چاقو اسلایسی خرد کنید. ژامبون یا کالباس را با چاقو خرد و ریز کنید.

مرحله دوم: ترکیب کردن مواد لازم برای تهیه هات چیپس و پنیر

در ظرف فر چیپس ها را بریزید و در ظرف پخش کنید. در لایه دوم سس را به چیپس ها اضافه کنید و روی آن را با قارچ های خرد شده بپوشانید در ادامه ژامبون را نیز به مواد اضافه کنید. پنیر پیتزا را روی مواد بریزید و سپس پودر سیر و آویشن را اضافه کنید.

مرحله سوم: پخت هات چیپس پنیری در فر

مواد تهیه شده را در فر با دمای 160 درجه به مدت 20 دقیقه قرار دهید تا هات چیپس شما برشته شود و پنیر پیتزا به خوبی با مواد ترکیب شود. بعد از مدت گفته شده هات چیپس را از فر خارج کنید و در ظرف سرو بریزید و میل کنید. برای میل کردن از مقداری سس کچاپ به روی آن نیز می توان استفاده کرد.

فوت و فن های طرز تهیه هات چیپس و پنیر

  1. به جای سس فرانسوی می توانید از سس سفید مایونز نیز برای تهیه هات چیپس استفاده کنید.
  2. به جای ژامبون یا کالباس می توان از سوسیس سرخ شده نیز استفاده کرد.
  3. در تهیه این هات چیپس می توان از فلفل دلمه ای ریز شده یا ذرت نیز استفاده کرد.
1/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: