مافین هویج و گردو یکی از مافین هایی است که در تهیه آن چون از هویج استفاده می شود بسیار سالم است. در تهیه این مافین از گردو نیز استفاده می شود که دارای مواد مغذی است و از خواص آن می توان به کاهش ریسک دیابت، کم شدن خطر حمله قلبی، بهبود سلامت پوست و مغز و… می توان اشاره کرد. از این مافین می توانید برای پذیرایی ها و همانی های خود همراه با چای میل کنید و لذت ببرید. امروز در آشمزی طرز تهیه مافین هویج و گردو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه مافین گردو و هویج

هویج رنده شده1 پیمانه
تخم مرغ2 عدد
آرد1 پیمانه
ماست2 ق غذا خوری یا 1/4 پیمانه
روغن کنجد2 ق غذا خوری
شیر1/4 پیمانه
شیره انگور یا خرما2 ق غذا خوری
بکینگ پودر1/2 ق چای خوری
جوش شیرین1/2 ق چای خوری
وانیلبه میزان لازم
دارچین1 ق غذا خوری
گردومقداری

طرز تهیه مافین گردو و هویج

مرحله اول: آماده کردن مواد لازم

مواد را نیم ساعت قبل از شروع به پخت از یخچال خارج کنید تا هم دمای محیط شود. تخم مرغ را در یک کاسه بشکنید سپس وانیل را به آن اضافه کنید و با همزن به مدت 4 دقیقه هم بزنید تا کرمی رنگ شود. شیره را به مواد اضافه کنید سپس دارچین پودر شده را نیز اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله دوم: تهیه مواد مایع

ماست را به مواد اضافه کنید و در ادامه شیر و روغن را نیز بیفزایید. هویج ها را پوست کنید و بشورید سپس با رنده ریز کنید و به مواد مایع اضافه کنید و به مدت 1 دقیقه با دور تند همزن هم بزنید.

مرحله سوم: اضافه کردن مواد آردی به مواد مایع

آرد را پیمانه بزنید سپس الک کنید و در یک کاسه بریزید سپس جوش شیرین و بکینگ پودر را نیز اضافه کنید و هم بزنید. مواد آردی را در چند مرحله اضافه کنید و با قاشق کمی هم بزنید تا مواد ترکیب شوند.

مرحله چهارم: ریختن مواد در قالب مافین

کپسول های مافین را چرب کنید و آرد پاشی کنید. از مواد مافین با قاشق در کپسول ها بریزید در ادامه گردو را پوست بگیرید و روی هر مافین قرار دهید. سینی مافین ها را در فر از قبل گرم شده قرار دهید و بزارید به مدت 20 دقیقه با دمای 160 درجه بپزد. بعد از خنک شدن در ظرف سرو بچینید و میل کنید.

فوت و فن های طرز تهیه مافین گردو و هویج

  1. به جای شیره می توانید از شکر نیز استفاده کنید اما استفاده از شیره باعث سالم تر شدن مافین شما می شود.
  2. اگر خمیر مافین ها خیلی شل بود کمی آرد اضافه کنید و اگر خیلی سفت بود مقداری شیر اضافه کنید.
  3. برای تزیین روی مافین ها می توانید از ترافل یا شکلات چیپسی نیز به روی آن استفاده کنید.
4.5/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: