گوشت شیشه ای یک غذای مقوی و مفید برای بچه ها و حتی بزرگتر ها است. از این غذا می توانید برای تغذیه بچه هایی که تازه شروع به غذای کمکی کرده اند نیز استفاده کنید و گوشت را میکس کنید و همراه آب آن به کودک خود بدهید. در این روش گوشت به همراه مواد دیگر برای گرفتن بوی آن در شیشه ریخته می شود و در آب جوش پخته می شود. این روش تهیه گوشت بسیار سالم و بهترین روش آن است که برای افراد ورزشکار نیز برای ساخت ماهیچه استفاده می شود. امروز در آشمزی طرز تهیه گوشت شیشه ای را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه گوشت شیشه ای

گوشتچند تکه
پیاز1 عدد کوچک
هویج1 عدد
سیر تازه1 حبه
نمک، فلفل و زردچوبهبه میزان لازم

طرز تهیه گوشت شیشه ای

مرحله اول: آماده کردن مواد لازم

پیاز را پوست کنید و با چاقو حلقه ای برش دهید سپس در یک شیشه که دارای درب فلزی است پیاز ها را بریزید در ادامه گوشت را نیز پاک کنید و به تکه های متوسط برش دهید سپس با مقداری آب بشورید و در آبکش قرار دهید تا آب آن مقداری خشک شود. در ادامه گوشت را روی پیاز ها در شیشه بریزید.

مرحله دوم: اضافه کردن ادویه

سیر را نیز پوست کنید و خرد کنید و روی گوشت ها بچینید. هویج را نیز حلقه ای برش دهید و در شیشه بریزید. مقداری نمک و فلفل و زردچوبه اضافه کنید و در ادامه به مقدار کم نیز آب در شیشه بریزید و درب شیشه را محکم ببندید تا آب در حال جوشیدن وارد شیشه نشود.

مرحله سوم: پخت گوشت شیشه ای

در یک قابلمه آب بریزید و آن را روی شعله قرار دهید تا آب به جوش آید وقتی آب جوشید شیشه را در قابلمه قرار دهید تا گوشت بپزد. حرارت را روی ملایم قرار دهید و بعد از 3 ساعت گاز را خاموش کنید گوشت شیشه ای شما آماده است نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه گوشت شیشه ای

  1. اگر این گوشت را برای کودک تهیه می کنید نباید از نمک و فلفل یا زردچوبه استفاده کنید چون برای کودک شما خوب نیست.
  2. از مواد دیگر مانند فلفل دلمه ای، پودر پابریکا، کدو و… نیز می توانید استفاده کنید.
  3. برای پخت گوشت به جای قابلمه می توانید از کتری در حال جوش نیز استفاده کنید.
3.6/5 - (5 امتیاز)

دسته بندی شده در: