دسر خرما قالبی یکی از دسر های مقوی است که به راحتی می توانید در خانه با چند قلم مواد تهیه کنید. خرما یک ماده غذایی مغذی است که شیرین کننده طبیعی دارد. از خواص خرما می توان به منبع غنی آهن و کلیسم است که برای تقویت بینایی نیز موثر است. از این دسر می توان برای تغذیه کودکان خود نیز استفاده کنید. خرما اصالتی عراقی دارد که با آن می توان یک دسر شیک و سالم تهیه کرد. امروز در آشمزی طرز تهیه دسر خرما قالبی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه دسر خرما قالبی

خرما2 پیمانه
بیسکویت سبوس دار1 بسته
خامه صبحانه80 گرم
مغز گردو1پیمانه
پودر هل1 ق چایخوری

طرز تهیه دسر خرما قالبی

مرحله اول: آماده سازی مواد لازم

خرما ها را از هسته جدا کنید و در یک کاسه بریزید. مغز گردو را بشکنید و در آسیاب بریزید تا خرد شود. سپس خرما را در غذاساز بریزید در ادامه گردو آسیاب شده را در غذاساز بریزید. خامه ی صبحانه را به غذاساز اضافه کنید سپس پودر هل را نیز اضافه کنید و غذاساز را روشن کنید تا مواد ترکیب شوند.

مرحله دوم: تهیه دسر خرما قالبی

اگر غذاساز در دسترس نبود می توانید مواد را در چرخ گوشت بریزید و با هم ترکیب کنید. ظرف پیرکس یا هر نوع از ظرف های دیگر می توانید استفاده کنید. ظرف را با کمی روغن چرب کنید و یک کاغذ روغنی در ظرف قرار دهید و مواد را با قطر یک سانت داخل ظرف ریخته و سطح آن را با یک لیسک صاف کنید.

مرحله سوم: قرار دادن مواد در یخچال

در ادامه مواد تهیه شده را در یخچال به مدت 3 ساعت قرار دهید تا مواد دسر شما خوب سفت شود و به راحتی برش بخورد. بعد از مدت گفته شده دسر را از یخچال خارج کنید و با یک چاقو به شکل دلخواه برش بزنید و در ظرف سرو بچینید و اگر دوست داشتید می توانید روی دسر را تزیین کنید.

فوت و فن های طرز تهیه دسر خرما قالبی

  1. می توانید از خرمای بدون شیره نیز استفاده کنید که برای تهیه این دسر بهتر است.
  2. اگر مواد کمی شل بود می توانید از مقدار بیشتری خرما نیز استفاده کنید.
  3. برای تزیین روی دسر خود می توانید از خلال پسته سا بادام نیز استفاده کنید که این دسر را جذاب تر می کند.
1/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: