اسنک مرغ و بادمجان یکی از اسنک های جذاب و متنوع است که با ترکیب چند مواد می توانید آن را تهیه کنید. از این اسنک به عنوان فینگرفود در پذیرایی ها و مهمانی ها نیز می توان بهره برد. از خواص بادمجان می توان به درمان کبد چرب، درمان کم خونی، درمان یبوست و کاهش فشار خون اشاره کرد. امروز در آشمزی طرز تهیه اسنک مرغ و بادمجان را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه اسنک مرغ و بادمجان

ران و سینه مرغ1 عدد
نمک، فلفل سیاه، پابریکا و زردچوبه1 ق چای خوری
پیاز1 عدد
سیر2 حبه
آب2 لیوان
بادمجان2 عدد
ریحان1 دسته
نان تستبه میزان لازم
پیازچه5 عدد
پودر کره1 ق چای خوری
لیمو ترش1/2 عدد
سس مایونز2 ق غذا خوری
سس خردل1 ق غذا خوری

طرز تهیه اسنک مرغ و بادمجان

مرحله اول: پخت مرغ

مرغ را پاک کنید و با آب بشورید سپس مرغ را در یک قابلمه بریزید و به آن نمک و فلفل اضافه کنید در ادامه زردچوبه و پابریکا را به مرغ اضافه کنید. پیاز را پوست کنید و کمی با چاقو برش بزنید. سیر را نیز پوست کنید و خرد کنید سپس به قابلمه اضافه کنید. مقداری آب به قابلمه اضافه کنید و درب آن را ببندید و بزارید به مدت یک ساعت بپزد.

مرحله دوم: کبابی کردن بادمجان

قسمت سبز رنگ بادمجان را بگیرید و با آب بادمجان را بشورید و خشک کنید سپس برای کبابی کردن بادمجان آن را روی شعله گاز قرار دهید و بچرخانید تا تمام قسمت های آن کبابی شود. برای کبابی کردن می توانید از آتش نیز استفاده کنید در ادامه بعد از خنک شدن بادمجان ها یک دستکش دست کنید و پوست بادمجان ها را جدا کنید.

مرحله سوم: ترکیب کردن مواد

بعد از پختن مرغ آن را از قابلمه خارج کنید و در غذاساز بریزید سپس ریحان را پاک کنید و بشورید و به غذاساز اضافه کنید. ادویه های گفته شده را نیز به غذاساز اضافه کنید. پیازچه را همراه پودر کره به مواد بیفزایید. لیمو ترش را برش بزنید و از آب آن به مواد اضافه کنید.

مرحله چهارم: پخت اسنک مرغ و بادمجان

سس مایونز و خردل را به غذاساز اضافه کنید و غذاساز را روشن کنید تا مواد ترکیب شوند. بادمجان هایی که پوست کردیدی را نیز به غذاساز اضافه کنید و تمام مواد را هم بزنید. در ادامه از مواد تهیه شده روی نان تست بمالید و یک نان تست دیگر نیز روی آن قرار دهید و اسنک را در دستگاه اسنک ساز قرار دهید تا بپزد.

فوت و فن های طرز تهیه اسنک مرغ و بادمجان

  1. در تهیه اسنک مرغ و بادمجان می توانید از مقداری پنیر پیتزا برای خوشمزه تر شدن استفاده کنید و پنیر را بعد از اضافه کردن مواد اسنک به نان تست روی مواد بریزید.
  2. برای عطر و طعم بهتر می توان از مقداری برگ بو نیز استفاده کرد که در هنگام ریختن مرغ در قابلمه باید این کار را انجام داد.
  3. سس خردل قابل حذف است و در صورت دوست نداشتن می توانید آن را حذف کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: