ته چین هویج یکی از ته چین های متفاوت و سالم است که روش پخت آن تقریبا شبیه به ته چین های معمولی دیگر است با این تفاوت که در آن از هویج نیز استفاده می شود. برای تهیه این ته چین می توانید از مرغ ریش ریش شده یا گوشت چرخ کرده نیز استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه ته چین هویج را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه ته چین هویج

پیاز2 عدد
گوشت چرخ کردهبه میزان دلخواه
هویج4 عدد
رب1 ق غذا خوری
زردچوبه، فلفل سیاه، پودر هل و پودر دارچینبه میزان لازم
کرهمقداری
تخم مرغ2 عدد
زعفران1 ق غذا خوری
زرشک3 ق غذا خوری
شکرمقداری

طرز تهیه ته چین هویج

مرحله اول: تفت دادن پیاز و گوشت چرخ کرده

پیاز را با چاقو پوست کنید سپس خرد کنید و در تابه بریزید و مقداری روغن به آن اضافه و روی گاز قرار دهید و با کفگیر هم بزنید تا پیاز ها سرخ شود. در ادامه ادویه های گفته شده را اضافه کنید و هم بزنید. در ادامه گوشت چرخ کرده را اضافه کنید و دوباره تفت دهید و هم بزنید.

مرحله دوم: ترکیب کردن مواد لازم

رب گوجه فرنگی را به مواد تفت داده شده اضافه کنید و هم بزنید در ادامه هویج را بشورید و با رنده خرد کنید و به تابه اضافه کنید. بعد از اینکه مواد کمی پخت کره و زرشک را همراه شکر و زعفران دم کرده به مواد تفت داده شده اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله سوم: تهیه مواد لازم

تخم مرغ را در یک کاسه بریزید و نمک اضافه کنید و هم بزنید تا سفیده و زرده ترکیب شوند. ماست و زعفران را نیز اضافه کنید و هم بزنید. روغن را به مواد ترکیب شده اضافه کنید.

مرحله چهارم: آبکش کردن برنج

برنج را از شب قبل پاک کنید و با آب بشورید سپس بزارید خیس بخورد. برنج را آبکش کنید و به دو قسمت مساوی تقسیم کنید. از مواد ماستی تهیه شده به یکی از قسمت ها اضافه کنید و هم بزنید. در ادامه برنج را در قابلمه ای که چرب کردید بریزید. با کفگیر مقداری برنج را فشرده کنید تا به ته ظرف بچسبد.

مرحله پنجم: اضافه کردن لایه دوم

از مواد هویجی و گوشت چرخ کرده در لایه دوم بریزید و دوباره آن را فشرده کنید. در لایه دوم قسمت دوم برنج را بریزید و دوباره فشرده کنید. روی درب قابلمه دمکنی قرار دهید و قابلمه را روی شعله کم بزارید تا ته چین شما بپزد. مدت زمان لازم برای پخت ته چین 40 دقیقه است و بعد از این مدت می توانید گاز را خاموش کنید و قابلمه را برگردانید تا ته چین شما تهیه شود نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه ته چین هویج

  1. اضافه کردن شکر به مواد ته چین ضروری نیست اما باعث بالانس شدن طعم ته چین شما می شود.
  2. به جای گوشت چرخ کرده می توانید از مرغ پخته ریش ریش شده نیز استفاده کنید.
  3. از مقداری پودر پابریکا نیز به عنوان ادویه می توانید استفاده کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: