سس زرشک یکی از سس هایی است که شما می توانید آن را با انواع گوشت ها و سبزیجات میل کنید. سس زرشک یکی از سس هایی است که مصرف آن برای همه توصیه نمی شود چون به دلیل اسیدی بودن بیش از حد ، برای افرادی که سرد مزاج هستند و فشار خون پایین دارند و افرادی که از ناراحتی های گوارش و اعصاب رنج می برند اصلا توصیه نمی شود اما اگر فشار خون بالا دارید و یا چربی خونتان بالا است این سس خوشمزه می تواند برای شما مفید باشد. از این سس برای سرو در کنار انواع مرغ و گوشت برای انواع سالاد به کار می رود. تحقیقات نشان داده است که زرشک دارای خاصیت ضدباکتری و ضدقارچی است و با پیشگیری از متصل شدن باکتری به سلول‌های بدن انسان از بروز عفونت‌های قارچی و باکتریایی جلوگیری می‌کند. از زرشک برای درمان و بهبود علائم التهاب و عفونت‌ها استفاده می‌شود و همچنین در درمان عفونت مثانه، دستگاه گوارش و ادراری تاثیرگذار است. امروز در آشمزی طرز تهیه سس زرشک را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه سس زرشک

زرشک6 ق غذاخوری
سرکه بالزامیک4 ق غذاخوری
شکر3 ق غذاخوری
نمک1/2 ق چای خوری
رب انار1 ق غذاخوری
فلفلبه میزان لازم

طرز تهیه سس زرشک

مرحله اول: آماده سازی مواد سس زرشک

زرشک ها را شسته تا گرد و خاک آن گرفته شود و اگر پاک نکرده اید زرشک ها را پاک کنید سپس زرشک را در آب سرد ریخته و به مدت یک ساعت بزارید خیس بخورد.

مرحله دوم: میکس و ترکیب کردن مواد

زرشک را در سبد ریخته و آب آن را دور بریزید سپس در میکسر بریزید در ادامه سرکه بالزامیک، نمک، رب انار و فلفل را اضافه کرده و میکس کنید.

مرحله سوم: روش دیگر تهیه سس زرشک

می توانید قبل از میکس کردن زرشک به جای خیساندن آن در آب سرد، آب را در کتری ریخته تا جوش بیاید سپس زرشک را در آب جوش ریخته و بزارید یک تا دو ساعت بماند سپس باقی مراحل را به صورت بالا انجام دهید.

فوت و فن های طرز تهیه سس زرشک

  1. بر حسب سلیقه می توانید می توانید بعد از میکس کردن مواد یکی دو قاشق غذاخوری مغز گردو هم به میکسر اضافه کنید و فقط یکی دو پالس بزنید تا مغز گردو در عین اینکه میکس می شود اما همچنان زیر دندان بیاید.
  2. اگر از این سس برای درسینگ سالاد استفاده می کنید بهتر است با یک قاشق آب بیشتر، سس رو به حالت و غلظت دلخواه تنظیم کنید.
  3. استفاده از یک قاشق روغن زیتون و یا یک قاشق آب پرتقال هم سلیقه ای است و برای خوش طعم تر شدن سس می توانید استفاده کنید.
  4. رب انار بهتر است شیرین و ملس باشد.
4/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: