وافل شکلاتی یکی از وافل هایی است که در تهیه آن از پودر شکلات یا نوتلا استفاده می شود و شکلاتی رنگ است. این وافل می تواند یک صبحانه جذاب برای کودکانی باشد که از صبحانه خوردن فراری هستند. شما می توانید روی وافل را با سس های شکلاتی و انواع میوه و شکلات های رنگی تزیین و نوش جان کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه وافل شکلاتی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه وافل شکلاتی

آرد2 پیمانه
شکر1/2 پیمانه
کره ذوب شده1 پیمانه
تخم مرغ4 عدد
آب3 ق غذا خوری
وانیل2 ق چای خوری
پودر شکلات3 ق غذا خوری

طرز تهیه وافل شکلاتی

مرحله اول: ترکیب کردن مواد لازم

ابتد تخم مرغ ها را در یک کاسه بشکنید و با همزن برقی به خوبی هم بزنید سپس وانیل و شکر را اضافه کنید و هم بزنید. در ادامه کره را در یک قابلمه بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید و به طور مداوم هم بزنید تا کره ذوب شود.

مرحله دوم: هم زدن مواد

کره آب شده را کنار بزارید تا کمی خنک شود سپس به مواد ترکیب شده بیفزایید و هم بزنید در ادامه شیر را همراه آب اضافه کنید و با دور کند همزن برقی هم بزنید تا مواد یکدست شوند.

مرحله سوم: پخت وافل ها در وافل ساز

آرد را در یک کاسه بریزید و پودر شکلات را الک کنید و با آرد ترکیب کنید سپس این ترکیب را در الک بریزید و در طی سه مرحله به مواد بیفزایید و با قاشق خوب هم بزنید. وافل ساز را روشن کنید تا کمی گرم شود سپس مواد تهیه شده را با فاشق در آن بریزید و درب آن را بسته و بزارید به مدت حدودا 2 دقیقه وافل ها بپزد.

مرحله چهارم: پخت وافل شکلاتی بدون دستگاه

برای این کار قالب سیلیکونی مخصوص وافل را چرب کنید و مواد وافل را در آن بریزید و در فر از قبل گرم شده با دمای 200 درجه به مدت 20 دقیقه بپزد سپس نوش جان کنید.

فوت و فن های طرز تهیه وافل شکلاتی

  1. برای اینکه مواد بهتر با هم ترکیب شوند قبل از شروع تهیه وافل مواد را از یخچال خارج کنید تا هم دمای محیط شوند.
  2. به جای کره می توانید از روغن مایع نیز استفاده کنید اما کره طعم بهتری به وافل شما می دهد.
  3. شما می توانید به جای شیر از آب یا ماست نیز در تهیه این وافل استفاده کنید.
2.5/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: