ژله ساده در قالب یکی از روش های تهیه ژله است که ژله شما بعد از تهیه به شکل ظرف موردنظر درمی آید. شما می توانید با استفاده از این دستور یک ژله شفاف و سفت در شکل دلخواه خود تهیه و به عنوان دسر سرو کنید. از این ژله در مهمانی ها و جشن های خود نیز می توانید استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه ژله ساده در قالب را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه ژله ساده در قالب

ژله به رنگ دلخواه1 بسته
قالب به شکل دلخواه1 عدد
آب جوش1 لیوان
آب سرد1/2 لیوان
شکر1 ق غذا خوری
روغنمقداری

طرز تهیه ژله ساده در قالب

مرحله اول: اضافه کردن آب جوش به پودر ژله و ترکیب کردن آن

ابتدا ژله را از بسته خارج کنید و در یک ظرف بریزید سپس در یک کتری مقداری آب بریزید و روی گاز قرار دهید تا آب به جوش بیاید و قل بزند سپس به اندازه یک لیوان آب جوش در لیوان بریزید و آن را به پودر ژله اضافه کنید و با قاشق یا چنگال شروع به هم زدن کنید.

مرحله دوم: بنماری کردن ژله و ریختن در قالب

در ادامه 1/2 لیوان آب سرد یا ولرم را به مواد اضافه کنید و کمی هم بزنید سپس ظرف را روی بخار کتری در حال جوش قرار دهید و هم بزنید تا ذرات ژله به خوبی در آن حل شود. اگر از قالب سیلیکونی یا پلاستیکی استفاده می کنید ابتدا قالب را با روغن کمی چرب کنید سپس مقداری شکر روی آن بریزید این کار باعث می شود ژله بهتر از قالب در بیاید.

مرحله سوم: خارج کردن ژله از قالب

ژله را در قالب بریزید و به مدت 5 تا 6 ساعت در یخچال قرار دهید تا به خوبی ببندد و سفت شود. در ادامه ژله را از یخچال خارج کرده و در آب ولرم کمی قرار دهید سپس از کناره های ظرف ژله را خارج و در ظرف سرو بریزید.

فوت و فن های طرز تهیه ژله ساده در قالب

  1. برای تزیین روی ژله می توانید از برش های میوه و شکلات های رنگی نیز استفاده کنید.
  2. اگر می خواهید ژله شما شفاف تر و سفت تر شود می توانید به جای 1/2 لیوان آب سرد از 1/2 آب جوش استفاده کنید.
  3. شما می توانید این ژله ها را در قالب های کوچک نیز تهیه و سرو کنید.
3/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: