شکلات پشمکی ولنتاین یکی از خوراکی های خوشمزه ای است که شما می توانید آن را تهیه و نوش جان کنید. شما می توانید با قالب های دلخواه خود و شکلات با رنگ دلخواه خود پشمک های خوبی تهیه کنید. با استفاده از این دستور شما شکلات های پشمکی در دو رنگ قهوه ای و قرمز خواهید داشت. ترکیب پشمک و شکلات با یکدیگر یک ترکیب خوش مزه و خوش طعم است و حتما باید آن را امتحان کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه شکلات پشمکی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه شکلات پشمکی ولنتاین

پشمکبه میزان لازم
شکلات تخته ای شکلاتی100 گرم
شکلات قرمز رنگ100 گرم
روغنکمی

طرز تهیه شکلات پشمکی ولنتاین

مرحله اول: ریختن شکلات قهوه ای در قالب

ابتدا شکلات های قهوه ای را در یک ظرف بریزید و روی بخار کتری در حال جوش قرار دهید و هم بزنید تا ذوب شود سپس مقداری قالب سیلیکونی با شکل دلخواه خود را چرب کنید و با یک قلمو شکلات ها را در قالب پخش کنید و به مدت 15 دقیقه در یخچال قرار دهید تا شکلات سفت شود.

مرحله دوم‌: فشرده کردن پشمک

وقتی لایه اول سفت شد یک لایه دیگر شکلات به قلب ها بمالید و دوباره در یخچال قرار دهید تا سفت شود. در ادامه مقداری از پشمک را برداشته و در قالب قرار دهید و با دست خود کمی پشمک ها را فشرده کنید و در ادامه یک لایه روی آن از شکلات آب شده بریزید و دوباره برای مدتی در یخچال قراردهید سپس به آرامی از قالب خارج کنید.

مرحله سوم: تهیه شکلات پشمکی قلبی قرمز

شکلات تخته ای قرمز را در یک ظرف ریخته و مانند شکلات قهوه ای رنگ ذوب کنید و باقی مراحل را نیز مانند تهیه شکلات قهوه ای رنگ ادامه دهید نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه شکلات پشمکی ولنتاین

  1. برای تهیه این شکلات شما می توانید از رنگ های دیگر شکلات نیز استفاده کنید.
  2. اگر زمان لازم برای تهیه این پشمک را ندارید می توانید به جای یک ربع قرار دادن در یخچال به مدت 5 دقیقه در فریزر قرار دهید تا زودتر آماده شود.
  3. اگر بعد از ذوب کردن شکلات خیلی سفت بود می توانید مقداری روغن اضافه کنید تا روان تر شود.
  4. برای آب کردن شکلات اگر کتری در دسترس نبود می توانید از مایکروفر نیز برای این کاراستفاده کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: