جوجه چینی یکی از غذاهای اصیل چینی می باشد که به دلیل پرطرفدار بودن به غذایی بین المللی تبدیل شده است که با انواع و اقسام روش ها و ادویه ها طبخ می شود. جوجه چینی جزو دسته غذاهای فست فودی قرار دارد و از غلتاندن مرغ فیله شده در ترکیبی از تخم مرغ و خمیر و آرد و سرخ شدن در روغن شناور تهیه می شود. امروز قصد داریم تا طرز تهیه جوجه چینی رستورانی با دلستر به روشی آسان را به شما آموزش دهیم پس با آشمزی همراه باشید.

مواد اولیه مورد نیاز جهت تهیه جوجه چینی ساده:

سینه مرغ2 عدد
تخم مرغ2 عدد
لیموترش1 عدد
شیر1/2 لیوان
پیاز1 عدد
ماءالشعیر (بدون اسانس)ا لیوان
بیکینگ پودر1 قاشق چایخوری
خمیر مایه فوری1 قاشق چایخوری
آرد گندمبه میزان لازم
نمک، فلفلبه میزان لازم
روغن مایعبه میزان لازم

طرز تهیه جوجه چینی با دلستر به روشی آسان:

مرحله اول آماده سازی خمیر مایه:

ابتدا شیر را گرم می کنیم به اندازه ای که حرارت شیر دست را نسوزاند ولی گرمای شیر حس شود سپس خمیر مایه را به شیر می افزاییم و زمان می دهیم تا خمیر مایه در شیر عمل کند.

مرحله دوم آماده سازی تخم مرغ ها:

زرده و سفیده تخم مرغ ها را از هم جدا می کنیم و سفیده تخم مرغ را در حدی با همزن مخلوط می کنیم تا سفت شده و شکل بگیرد. حالا زرده تخم مرغ را با نمک و فلفل مخلوط می کنیم.

مرحله سوم افزودن ماءالشعیر:

ماءالشعیر را به همراه زرده تخم مرغ و شیر به سفیده زده شده می افزاییم و با یک لیسک مخلوط می کنیم تا یکدست شود. در نهایت آرد و بیکینگ پودر را روی مواد الک می کنیم و همه مواد را با هم مخلوط می کنیم تا خمیری به غلظت ماست بدست آید خمیر آماده شده را به مدت 1 ساعت داخل یخچال استراحت می دهیم.

مرحله چهارم آماده سازی مرغ :

در این فاصله که مواد استراحت می کند پیاز را پوست گرفته و نگینی برش می دهیم و داخل کاسه ای می ریزیم سپس نمک، فلفل، روغن و آبلیمو را می افزاییم و خوب مخلوط می کنیم،

مرحله پنجم افزودن مرغ:

مرغ را برش های نازک و بلندی می دهیم و داخل مواد می ریزیم و کاملا مواد را مخلوط می کنیم. حالا درب ظرف را می بندیم و داخل یخچال می گذاریم تا زمانیکه خمیر آماده شود مرغ هم مزه دار شود.

مرحله ششم آماده سازی برای پخت:

داخل قابلمه و یا تابه با دیواره بلندی را تا نیمه روغن می ریزیم و زمان می دهیم تا گرم شود. حالا تکه های مرغ برش خورده را داخل خمیر آماده شده می زنیم و داخل روغن داغ شده می گذاریم تا کاملا برشته و مغز پخت شود.

مرحله هفتم سرو جوجه چینی:

جوجه چینی های برشته و طلایی شده را از داخل روغن خارج می کنیم و داخل توری فلزی می گذاریم تا روغن اضافی آن کاملا گرفته شود بعد داخل ظرف سرو چیده و در کنار انواع سس سرو و نوش جان کنید.

نکات و فوت وف فن تهیه جوجه چینی رستورانی:

  1. میزان آرد با توجه به جذب آرد مشخص می شود به تدریج آرد را بیفزایید و مخلوط کنید تا زمانیکه به غلظت مورد نظر برسد.
  2. از هر ادویه ای مطابق با سلیقه غذایی تان می توانید برای مزه دار کردن مرغ استفاده کنید.
  3. جوجه چینی را در کنار سس تارتار که ترکیبی از خیارشور و پیاز رنده شده در سس مایونز می باشد هم می توان سرو کرد.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: