کمپوت گیلاس یکی از روش های تهیه و نگهداری این میوه خوشمزه در فصل بهار و تابستان می شود. کمپوت گیلاس را می توانید برای 1 سال در یخچال یا کابینت نگهداری کنید. اگر عمل هوا گیری و کمپوت کردن به خوبی انجام شود اصلا فاسد نمی شود. گیلاس یکی از میوه های بسیار خوب و مفید است که برای رفع کم خونی و ضد التهاب است و برای بیماری های قلبی بسیار مناسب است. امروز در آشمزی طرز تهیه کمپوت گیلاس با ماندگاری بالا را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کمپوت گیلاس خانگی

گیلاس700 گرم
شکر5 ق غذا خوری
گلاب1 ق غذا خوری
آب جوشیده3 پیمانه

طرز تهیه کمپوت گیلاس به روش ساده:

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا آب را جوش بیاورید و بگذارید تا سرد شود. آب جوش خنک شده را داخل یک کاسه یا پارچه ریخته و شکر را اضافه کنید و هم بزنید تا شکر هم بخورد و در انتها گلاب را اضافه کنید.

مرحله دوم: آماده سازی گیلاس

گیلاس را بشورید و دم آن را جدا کنید. گیلاس ها را به صورت فشرده داخل شیشه تمیز و عاری از هرگونه چربی بریزید و مخلوط شکر تهیه شده را روی آن بریزید.

مرحله سوم: کمپوت گیلاس

داخل یک قابلمه شیشه ها را قرار دهید و تا نزدیک درب شیشه آب بریزید و برای 35 دقیقه روی حرارت قرار دهید و بگذارید تا عمل هوا گیری کامل شود. سپس شیشه ها را با کمک دستمال برداشته و به صورت وارانه روی زمین قرار دهید و اجازه دهید تا خنک شود و بعد در یخچال نگهداری کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه کمپوت گیلاس با ماندگاری بالا در خانه

  1. بهتر است درب شیشه فلزی باشد و حتما چفت شود.
  2. بیش از اندازه گیلاس ها را نپزید تا تغییر رنگ ندهند.
  3. از گیلاس رسیده شیرین برای تهیه کمپوت استفاده کنید.
  4. ظرف تا وقتی خنک نشده است اصلا به آن دست نزنید.
  5. افزودن گلاب دلخواه است.
  6. با این روش می توانید هر نوع میوه ای را که دوست دارید کمپوت کنید.
3/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: