مرغ ترش یکی از غذا های اصیل ایرانی می باشد که در شمال کشور به روش های گوناگونی تهیه می شود. اگه علاقه مند به غذا های مربوط به شمال کشور هستید حتما مرغ ترش را به روش مازندرانی تهیه کنید و از طعم بی نظیر آن لذت ببرید بی شک یکی از غذا های محبوب شما می شود. امروز قصد داریم تا مرغ ترش مازندرانی را به شما آموزش دهیم پس با آشمزی همراه باشید.

مواد اولیه مورد نیاز جهت تهیه مرغ ترش مازندرانی رستورانی:

مرغ4 تکه
سبزی خورشتی500 گرم
پیاز1 عدد
سیر1 حبه
گردو آسیاب شده500 گرم
رب انار1/2 پیمانه
روغنبه میزان لازم
نمک، فلفل و زرد چوبهبه میزان لازم

طرز تهیه مرغ ترش مازندرانی با رب انار و گردو:

مرحله اول آماده سازی مرغ:

مرغ ها را خوب بشویید و زمان دهید تا آب اضافی آنها خارج شود سپس با مخلوط نمک، فلفل و زرد چوبه خوب مزه دار کنید حالا مرغ ها را داخل تابه مناسبی به همراه روغن خوب تفت دهید تا طلایی شود.

مرحله دوم آماده سازی سبزی:

سبزی خورشتی ریز خرد شده را داخل تابه ای ریخته و به همراه روغن خوب تفت می دهیم تا عطر سبری به مشام برسد و از حالت خامی خارج شود.

مرحله سوم تهیه مرغ ترش:

پیاز و سیر را پوست گرفته و رنده می کنیم حالا داخل قابلمه مناسبی روغن ریخته و پیاز و سیر را کمی تفت می دهیم تا طلایی شوند سپس گردو و رب انار را افزوده کمی تفت دهید.

مرحله چهارم افزودن مرغ و سبزی:

حالا که مواد خوب تفت خوردند سبزی را افزوده با مواد مخلوط می کنیم بعد تکه های مرغ را روی مواد چیده و روی مواد را آب جوش می ریزیم و زمان می دهیم تا خورشت بپزد و جا افتاده شود.

مرحله پنجم افزودن نمک و سرو مرغ ترش مازندرانی:

بعد از گذشت 90 دقیقه مرغ کاملا پخته و خورشت به روغن نشسته است حالا نمک غذا را اندازه کنید و داخل ظرف زیبایی ریخته و در کنار برنج ایرانی سرو و نوش جان کنید.

نکات و فوت و فن تهیه مرغ ترش مازندرانی خوشمزه و مجلسی:

1.سبزی این خورشت شامل (نعنا، گشنیز، جعفری، ریحان)می باشد.

2.این خورشت باید کم آب و جا افتاده سرو شود.

3.میزان ترشی غذا را با توجه به ذائقه خود اندازه کنید.

4.می توانید خورشت را با مرغ کامل هم تهیه کنید که کمی زمان پخت بیشتر می شود.

4.7/5 - (6 امتیاز)

دسته بندی شده در: