مربای هویج یکی از انواع مربا ها می باشد که بسیار خوشمزه و ساده است و می توانید در همه فصل این مربا را تهیه و برای صبحانه و عصرانه و یا حتی برای انواع شیرینی ها و کیک های خانگی استفاده کنید. مربا هویج بیشتر به صورت رنده شده می باشد و اگر دوست دارید شبیه به مغازه ای شود باید تمام نکات را رعایت کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه مربا هویج را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه مربای هویج خوشمزه و ساده:

هویج1 کیلوگرم
آب2 پیمانه
شکر1 کیلوگرم
زعفران4 ق غذا خوری
آبلیمو1 ق سوپ خوری
گلاب1 ق غذا خوری
هل4 عدد

طرز تهیه مربای هویج خانگی غلیظ و شفاف مغازه ای:

مرحله اول: آماده سازی هویج

ابتدا هویج ها را با پوست کن پوست بگیرید. هویج ها را با رنده درشت رنده کنید. حالا هویج ها را داخل قابلمه روحی و مسی بریزید و 2 لیوان بریزید و روی حرارت قرار دهید.

مرحله دوم: افزودن شکر

در ادامه هم وزن هویج باید شکر اضافه کنید. هم بزنید تا شکر حل شود. دقت کنید قاشقی که برای هم زدن استفاده می کنید باید تمیز و عاری از هر گونه چربی باشد. وقتی شکر حل شد باید دانه های هل را اضافه کنید.

مرحله سوم: افزودن زعفران

بعد از حدود نیم ساعت باید زعفران دم کرده غلیظ را اضافه کنید و هم بزنید. در انتها باید گلاب را اضافه کنید. وقتی مربا هویج به غلظت رسید نوبت اضافه کردن آبلیموترش می باشد که مانع کپک زدن مربا می شود.

مرحله چهارم: تهیه مربا هویج با پیمانه

بعد از به غلظت رسیدن مربا باید آن را از روی حرارت بردارید تا خنک شود برای تست غلظت مربا باید کمی از شربت را داخل نعلبکی بریزید و در یخچال قرار دهید و اگر به سختی حرکت کرد یعنی بع غلظت برسد. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه مربا هویج بدون آب کارخانه ای:

  1. به دلخواه می توانید این مربا با پوست پرتقال تهیه کنید.
  2. اگر بعد از خنک شدن مربا احساس کردید هنوز مربا رقیق یکم دیگر بجوشانید.
  3. هل را باید به صورت درسته استفاده کنید.
  4. آب را نباید بیش از اندازه اضافه کنید و در حدی باشد که شکر خیس شود.
3.4/5 - (62 امتیاز)

دسته بندی شده در: