آش ماسوا یک آش آسان است که شما می توانید در فصل سرد سال آن را تهیه و لذت ببرید. آش ماسوا متعلق به بروجرد و کرمانشاه و شهر های دیگر می باشد و یک آش مقوی و سالم شمرده می شود. در این دستور تهیه آش ماسوا بروجردی گفته شده است. این آش به دلیل داشتن سبزیجات و حبوبات و همچنین لبنیات در خود می تواند یک منبع مفید بریا دریافت ویتامین های زیادی باشد و در فصل های سرد سال به دلیل وجود ویروس های گوناگون باعث تقویت بدن و سیستم ایمنی شود. امروز در آشمزی طرز تهیه آش ماسوا را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه آش ماسوا

بلغور گندم3/4 لیوان
اسفناج500 گرم
نخود1/4 پیمانه
لوبیا سفید1/4 پیمانه
پیاز2 عدد
کشک500 گرم
نمک و زردچوبهبه میزان لازم

طرز تهیه آش ماسوا

مرحله اول: خیساندن حبوبات و پخت بلغور

نخود و لوبیا را از شب قبل پاک کنید و با آب بشورید سپس بزارید به مدت یک شب در آب خیس بخورد. در ادامه نخود و لوبیا را در زودپز به همراه مقداری آب بریزید و روی گاز قرار دهید تا بپزند. بلغور گندم را نیز پاک کرده و بشورید سپس دپبه همراه مقداری آب در قابلمه ریخته و روی گاز قرار دهید.

مرحله دوم: اضافه کردن اسفناج

اسفناج را پاک کنید و با آب بشورید و بزارید خشک شود سپس با چاقو اسفناج را خرد کنید. وقتی بلغور به جوش آمد اسفناج خرد شده را اضافه کنید و درب قابلمه را ببندید و بزارید به خوبی بپزد. نخود و لوبیا پخته شده را اضافه کنید و بزارید به خوبی بپزد.

مرحله سوم: اضافه کردن کشک

پیاز را پوست کنید و خرد کنید سپس در تابه روغن بریزید و پیاز را در آن سرخ کنید. در ادامه بعد از پخت کامل مواد کشک را همراه پیاز داغ و ائویه ها به آش اضافه کنید و بعد از چند دقیقه گاز را خاموش کنید و آش را در ظرف سرو بریزید و نوش جان کنید.

فوت وفن های طرز تهیه آش ماسوا

  1. در مرحله ای که پیاز داغ را اضافه کردید می توانید نعنا داغ نیز اضافه کنید تا آش شما خوشمزه تر شود.
  2. برای تزیین روی آش می توانید از کشک، پیاز داغ، نعنا داغ و… نیز استفاده کنید.
  3. از مقداری سیر رنده شده برای عطر و طعم بیشتر آش می توانید استفاده کنید.
1.5/5 - (2 امتیاز)

دسته بندی شده در: