گاناش روی کیک یکی از مواردی است که شما می توانید برای فیلینگ و روکش کیک، زیرسازی فوندانت کیک و… استفاده کنید. گاناش ترکیبی از شکلات و خامه است که طعم خوشمزه ای دارد. ترکیب خامه و شکلات با یکدیگر یک ترکیب خوشمزه و جذاب است و حتما باید آن را امتحان کنید. نسبت شکلات به خامه را می توانید کمی تغییر دهید تا به غلظت دلخواه خود برسید. امروز در آشمزی طرز تهیه گاناش روی کیک را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه گاناش روی کیک

خامه صبحانه100 گرم
شکلات تخته ای یا سکه ای100 گرم

طرز تهیه گاناش روی کیک

مرحله اول: ترکیب کردن خامه و شکلات

خامه را از بسته خارج کرده و در یک ظرف بریزید و روی بخار کتری در حال جوش قرار دهید تا داغ شود. اگر کتری در دسترس نبود می توانید خامه را در یک ظرف بریزید وروی گاز قرار دهید تا گرم شود اما باید حواستان باشد تا شعله خیلی زیاد نشود و خامه نسوزد. بعد از اینکه خامه داغ شد شکلات تخته ار را به ظرف اضافه کنید ولی هم نزنید و صبر کنید تا شکلات کمی شل و ذوب شود.

مرحله دوم: قرار دادن گاناش در یخچال

در ادامه با یک قاشق مواد را هم بزنید تا شکلات به خوبی در خامه ترکیب شود و مواد یکدست شوند. سپس ظرف را از روی کتری بردارید و کنار بزارید و صبر کنید تا خنک شود و در یخچال به مدت یک ساعت قرار دهید تا کمی سفت و خنک شود.

مرحله سوم: فرم دادن گاناش

برای اینکه از این گاناش روی کیک استفاده کنید باید به مدت 5 دقیقه با دور تند همزن آن را هم بزنید تا فرم بگیرد سپس به شکل دلخواه برای تزیین روی کیک استفاده کنید و لذت ببرید نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه گاناش روی کیک

  1. به جای شکلات معمولی می توانید از شکلات تلخ استفاده کنید دراین صورت یک گاناش تلخ خواهید داشت.
  2. اگر گاناش شما یکدست نبود قبل از اینکه خنک شود کمی از صافی رد کنید.
  3. شما می توانید از شکلات رنگی یا رنگ خوراکی نیز برای داشتن گاناش رنگی استفاده کنید.
  4. برای اینکه عطر و طعم بیشتری به گاناش بدهید می توایند از مقداری وانیل نیز استفاده کنید.
  5. شما می توانید از شکلات شیری و سفید نیز استفاده کنید تا یک گاناش سفید برای تزیین روی کیک داشته باشید.
Rate this post

دسته بندی شده در: