رولت شکلاتی یکی از رولت های پر طرفدار در بین رولت های دیگر است که شاید تهیه آن کمی سخت به نظر بیاید اما با رعایت این دستور شما می توانید بدون چالش خاصی یک رولت تازه و خوشمزه در خانه تهیه و با چای به عنوان عصرانه نوش جان کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه رولت شکلاتی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه رولت شکلاتی

تخم مرغ4 عدد
شکر1/2 پیمانه
روغن مایع2 ق غذا خوری
آرد1/2 پیمانه
پودر کاکائو2 ق غذا خوری
بکینگ پودر1/2 ق چای خوری
شیر خشک1 ق غذا خوری
وانیلکمی
نمک1 پنس
خامه قنادیبه اندازه دلخواه

طرز تهیه رولت شکلاتی

مرحله اول: الک کردن مواد و هم زدن سفیده

آرد را به همراه بکینگ پودر و شیر خشک در الک بریزید سپس پودر کاکائو را نیز به مواد اضافه کنید و آن را در یک کاسه الک کنید. تخم مرغ ها را بشکنید و سفیده را از زرده جدا کرده و سفیده را در یک کاسه بریزید و به آن نمک اضافه کنید سپس با دور تند همزن هم بزنید.

مرحله دوم: ترکیب کردن سفیده ها با زرده ها

شکر را به سفیده ها اضافه کرده و دوباره هم بزنید سپس وانیل را نیز بیفزایید. در ادامه زرده های تخم مرغ را یکی یکی اضافه کنید و بعد از اضافه کردن هر کدام به مدت 10 ثانیه با دور کند همزن آن را هم بزنید.

مرحله سوم: پخت نان رولت در فر

در این مرحله مواد خشک ترکیب شده را در چند مرحله اضافه کرده و مواد را با قاشق هم بزنید. روغن مایع را نیز اضافه کرده و خوب هم بزنید. در قالب یک کاغذ روغنی پهن کنید و قالب شما باید 30 در 40 باشد و دمای فر نیز باید روی 180 درجه باشد و به مدت 15 دقیقه بپزد.

مرحله چهارم: رول کردن رولت

در این مرحله نان رولت را از کاغذ روغنی جدا کنید سپس خامه فرم گرفته را در قیف قنادی بریزید و به اندازه دلخواه روی رولت بریزید سپس آن را رول کنید و به اندازه دلخواه برش بزنید.

فوت و فن های طرز تهیه رولت شکلاتی

  1. برای ترکیب کردن مواد خشک با مواد مایع از دور تند همزن استفاده نکنید چون بکینگ پودر خاصیت پف دهندگی خود را از دست می دهد.
  2. اگر بیشتر از مدت زمان گفته شده نان رولت بپزد خشک می شود و رولت شما ترک برمی دارد.
  3. برای خامه درون رولت می توانید از ترکیب خامه قنادی و خامه شکلاتی صبحانه استفاده کنید تا خامه درون رولت شما نیز شکلاتی باشد.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: