فرنی کدو حلوایی یکی از غذاهای کمکی برای کودکان شش ماه به بالا است و کودکان بالای چهار ماه نیز با دستور پزشک می توانند آن را مصرف کنند. این فرنی مناسب کودکانی که طعم فرنی خالی را دوست ندارند و همچنین یبوست هستند نیز مناسب است. کدو حلوایی منبع غنی از پتاسیم و انواعی از ویتامین ها و آنتی اکسیدان است و می تواند ماده خوبی برای تغذیه کودک شما باشد. از خواص کدو می توان به سلامت پوست، سلامت قلب و… اشاره کرد. امروز در آشمزی طرز تهیه فرنی کدو حلوایی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه فرنی کدو حلوایی

آرد برنج یا سویق برنج1 ق غذا خوری
کدو حلوایی متوسط1/2 عدد
آب1/2 لیوان

طرز تهیه فرنی کدو حلوایی

مرحله اول: ترکیب کردن آرد برنج با آب

آرد برنج را در یک قابلمه بریزید و به آن آب اضافه کنید سپس روی گاز قرار دهید تا به قوام برسد و کمی بپزد. کدو را با آب بشورید سپس با چاقو آن را برش بزنید و پوست آن را جدا کرده و همراه مقداری آب روی گاز قرار دهید تا بخار پز شود.

مرحله دوم: اضافه کردن کدو به آرد برنج

بعد از پخت کدو آن را در یک کاسه بریزید و با گوشکوب برقی پوره کنید و به آرد برنج اضافه کنید و هم بزنید. بعد از مدتی که مواد به غلظت فرنی رسید گاز را خاموش کنید و آن را در ظرف مورد نظر بریزید و صبر کنید تا خنک شود سپس به کودک خود بدهید.

فوت و فن های طرز تهیه فرنی کدو حلوایی

  1. برای تهیه این فرنی می توایند از مقداری موز پوره شده نیز بعد از پخت آرد برنج با کدو استفاده کنید.
  2. شما می توانید این فرنی را برای وعده صبحانه خود نیز تهیه کنید و می توانید در تهیه آن از شکر، دارچین، هل و وانیل نیز استفاده کنید.
  3. از مقداری شیر خشک و عسل در صورتی که کودک شما به آن حساسیت نداشته باشد نیز می توانید در تهیه فرنی کدو حلوایی استفاده کنید.
  4. برای پوره کردن کدو حلوایی اگر گوشکوب برقی در دسترس نبود می توانید از غذاساز و گوشکوب ساده نیز استفاده کنید.
  5. اگر این فرنی را برای خودتان تهیه می کنید می توانید برای پخت کدو از مقداری عسل و شیره نیز استفاده کنید.
  6. برای تزیین روی فرنی کدو حلوایی می توانید از پودر پسته و… استفاده کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: