رول مرغ شکم پر یکی از غذاهای محبوب و خوشمزه است که می توانید از آن به عنوان یک وعده اصلی یا به عنوان شامی سبک استفاده کنید. رول مرغ شکم پر می تواند یک غذای شیک و مجلسی نیز باشد و می توانید از آن در مهمانی های خود استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه رول مرغ شکم پر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه رول مرغ شکم پر

سینه مرغ1 عدد کامل
پیاز2 عدد
سیرچند حبه
زعفران دم کردهمقداری
فلفل، نمک و دارچینبه میزان لازم

مواد لازم برای مواد داخل رول

پیاز1 عدد
زرشک2 ق غذا خوری
کشمش3 ق غذا خوری
زعفرانکمی
نمک، فلفل و زردچوبهبه میزان لازم

طرز تهیه رول مرغ شکم پر

مرحله اول: برش زدن مرغ و مزه دار کردن آن

ابتدا سینه مرغ را مانند فیله برش بزنید و در یک کاسه بریزید و به آن زعفران را اضافه کنید و به مدت 2 ساعت در یخچال قرار دهید تا مزه دار شود بعد از گذشت مدت زمان گفته شده پیاز را پوست کرده و خلالی برش بزنید و به مرغ اضافه کنید.

مرحله دوم: اضافه کرده پیاز و ادویه به مرغ

در ادامه نمک و ادویه های گفته شده را اضافه کنید. سیر را پوست کرده و با رنده خرد کنید و به مرغ اضافه کنید و در ادامه مواد را با قاشق یا دست هم بزید و به مدت 1 شب در یخچال قرار دهید.

مرحله سوم: آماده کردن مواد داخل رول

برای تهیه مواد داخل رول ابتدا پیاز را پوست کنید و خلالی خرد کنید سپس در تابه روغن بریزید و پیاز ها را در آن سرخ کنید و وقتی پیاز ها سبک شد ادویه های لازم را اضافه کنید.

مرحله چهارم: رول کردن مرغ ها

کشمش و زعفران را به مواد داخل تابه اضافه کنید و هم بزنید. زرشک را نیز مقداری با آب بشورید و آبکش کنید سپس به مواد اضافه کنید. در ادامه مرغ ها را کمی با گوشکوب صاف و یکدست کنید و از مواد تهیه شده روی آن بریزید و آن را مانند رولت رول کنید و یک چوب خلال دندان مرغ را به هم وصل کنید تا وا نشود.

مرحله پنجم: پخت رول مرغ شکم پر

تابه گریل را روی گاز قرار دهید و به آن مقداری کره اضافه کنید و رول های مرغ را در آن بچینید و بزارید مرغ ها بپزد و پخت آن کامل شود سپس می توایند آن را خالی یا با نان و برنج میل کنید.

فوت و فن های طرز تهیه رول مرغ شکم پر

  1. برای مواد داخل رول مرغ می توانید از مقداری گردو خرد شده نیز استفاده کنید که باید با مواد داخل تابه کمی تفت دهید.
  2. اگر از مزه شیرین در غذا خوشتان نمی آید می توانید کشمش را حذف کنید.
  3. برای پخت مرغ اگر تابه گریل نداشتید می توانید با تابه معمولی و مقداری روغن یا کره نیز این کار را انجام دهید.
Rate this post

دسته بندی شده در: