سوپ سیرابی یکی از انواع سوپ های ترکیه محسوب می شود که به آن چوربا نیز می گویند. البته طرز تهیه این سوپ را به ترکیه نسبت می دهند اما در واقع اصالتی یونانی دارد. این سوپ خوشمزه و مقوی را می توانید با نان به عنوان یک شام سبک و خوب میل کنید. طرز تهیه و مواد لازم برای تهیه این سوپ ساده و در دسترس است و می تواند گزینه خوبی برای سرماخوردگی نیز باشد چون باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شما می شود. شاید فکر کنید این سوپ به دلیل استفاده از سیرابی در آن طعم و بوی سیرابی می دهد اما این طور نیست و با استفاده از سیر و سایر مواد بوی سیرابی تا حدی گرفته می شود. امروز در آشمزی طرز تهیه سوپ سیرابی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه سوپ سیرابی

سیرابی گوسفندبه میزان لازم
پیاز متوسط1 عدد
سیر2 حبه
برگ بومقداری
آرد سفید2 ق غذا خوری
نمک، فلفل سیاه و زردچوبهبه میزان دلخواه

طرز تهیه سوپ سیرابی

مرحله اول: پخت سیرابی

در ابتدا سیرابی را تهیه کنید و آن را پاک کنید و با آب بشورید سئس به همراه مقداری آب در قابلمه بریزید و در ادامه سیر را پوست کنید و به قابلمه اضافه کنید. پیاز را نیز با چاقو پوست کنید و خرد کنید و همراه برگ بو ره مواد داخل قابلمه اضافه کنید و درب قابلمه را قرار دهید تا به مدت 2 ساعت مواد بپزد.

مرحله دوم: اضافه کردن آرد

در این مرحله سیرابی پخته شده و باقی مواد داخل قابلمه را خارج کنید تا فقط آب سیرابی باقی بماند سپس آرد سفید را در یک کاسه بریزید و به آن آب اضافه کنید و هم بزنید تا آرد در اب حل شود سپس ترکیب را به آب سرابی اضافه کنید. نمک و ادویه های گفته شده را اضافه کنید و بزارید مواد غلیظ شود و غلظتی شبیه به فرنی بگیرد.

مرحله سوم: تهیه سوپ سیرابی

سپس تکه های سیرابی پخته شده را به سوپ اضافه کنید و بعد از چند دقیقه گاز را خاموش کنید و سوپ را در ظرف سرو بریزید و نوش جان کنید.

فوت و فن های طرز تهیه سوپ سیرابی

  1. در هنگام اضافه کردن ادویه ها و نمک می توانید از مقداری آبلیمو نیز استفاده کنید تا سوپ طعم دار تر شود.
  2. برای روی سوپ می توانید از مقداری پودر بیبر و سبزیجات خشک معطر پودر شده استفاده کنید.
  3. برای تهیه و پخت سیرابی از مقداری چوب دارچین نیز برای گرفتن بوی سیرابی می توانید به همراه برگ بو استفاده کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: