سرکه انگبین یک نوع شربت است که به کاهش التهاب مفاصل کمک می کند. اگر این شربت را مداوم مصرف کنید باعث کاهش غلظت خون، کم شدن چربی خون و… می شود. تفاوت سرکه انگبین و سرکه انجبین در این است که در سرکه انگبین از عسل برای شیرین شدن استفاده می شود اما برای شیرین کردن سرکه انجبین از شکر استفاده می شود. مواد لازم برای تهیه این شربت سرکه و نعنا است که شما می توانید از عرق نعنا یا خود نعنا در آن استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه سرکه انگبین را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه سرکه انگبین

سرکه انگور1 لیوان
عرق نعنا2 لیوان
عسل2 لیوان

طرز تهیه سرکه انگبین

مرحله اول: ترکیب کردن سرکه و عرق نعنا

سرکه انگور را به اندازه گفته شده در لیوان بریزید، لیوان استفاده شده برای پیمانه زدن لیوان فرانسوی است. سرکه را در یک ظرف بریزید سپس عرق نعنا را نیز اضافه کنید و هم بزنید تا کاملا ترکیب شود.

مرحله دوم: گذاشتن ترکیب روی گاز

مواد ترکیب شده را در یک قابلمه بریزید و به مدت ده دقیقه روی گاز با دمای متوسط قرار دهید و کمی هم بزنید. بعد از گذشت 10 دقیقه قابلمه را از روی شعله بردارید و بزارید کمی خنک شود.

مرحله سوم: اضافه کردن عسل

عسل را در یک لیوان بریزید و به مواد درون قابلمه اضافه کنید. مواد را خوب هم بزنید شربت شما آماده است. آن را در لیوان های سرو با مقداری آب و یخ ترکیب کنید و هم بزنید سپس میل کنید.

مرحله چهارم: تهیه شربت سرکه انگبین با نعنای خشک

به جای عرق نعنا شما می توانید نعنا را تهیه کنید سپس پاک کنید و با آب بشورید. نعنا ها را روی یک پارچه تمیز بریزید تا آب آن خشک شود. بزارید نعنا ها چند روز بماند تا کانلا خشک شود. بعد از گذشت چند روز که نعنا ها کاملا خشک شد مواد دیگر طرز تهیه شربت را مانند بالا تهیه و به جای استفاده از عرق نعنا به آن نعنا خشک شده را اضافه کنید. در مرحله ای که می خواهید عسل را اضافه کنید مواد شربت را از صافی رد کنید تا برگ های نعنا از شربت جدا شود. باقی مراحل را نیز مانند طرز تهیه شربت سرکه انگبین با عرق نعنا ادامه دهید.

فوت و فن های طرز تهیه سرکه انگبین

  1. به جای عسل از شکر نیز می توانید استفاده کنید اما استفاده از عسل این شربت را سالم تر می کند.
  2. می توانید از تخم شربتی یا خاکشیر نیز در این شربت استفاده کنید که باید ابتدا آن را با آب خیس کنید سپس به شربت سرکه انگبین خود اضافه کنید.
4.3/5 - (9 امتیاز)

دسته بندی شده در: