دیپ کدو یکی از دیپ های خوشمزه است که خواص زیادی دارد. از این دیپ می توانید به عنوان پیش غذا یا غذای اصلی استفاده کنید که بیشتر به عنوان پیش غذا سرو می شود. این دیپ به دلیل داشتن کدو سبز در آن که خواص چربی سوزی دارد یک دیپ رژیمی و کم کالری محسوب می شود. در تهیه این دیپ سالم از ادویه جات مختلف بنا به سلیقه خود نیز می توانید استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه دیپ کدو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه دیپ کدو

کدو2 عدد
خیار2 عدد
ماستبه میزان دلخواه
شویدبه مقدار کمی
نمک و فلفلبه میزان لازم

طرز تهیه دیپ کدو

مرحله اول: آماده کردن کدو

کدوها را با آب بشورید و خشک کنید سپس با با رنده خرد کنید و در یک ظرف بریزید. یک تابه را روی گاز بزارید سپس کدوها را به آن اضافه کنید و با حرارت ملایم تفت دهید.

مرحله دوم: ترکیب کردن مواد

خیارها را نیز با آب بشویید و همانند کدو رنده کنید. در ادامه آب خیار ها را از خیارهای رنده شده جدا کنید. شوید را پاک کنید و با کارد ساطوری کنید. ماست را نیز اضافه کنید و شوید خرد شده را نیز اضافه کنید و هم بزنید. برای مزه دار شدن کمی نمک و فلفل را نیز به عنوان چاشنی با مواد ترکیب کنید.

مرحله سوم: اضافه کردن کدو

کدو های تفت داده شده را نیز از روی شعله بردارید و بزارید کمی خنک شود سپس کدوها را نیز به مخلوط ماست و خیار اضافه کنید و کمی هم بزنید و در آخر کمی روغن زیتون به دیپ خود اضافه کنید و با نان و چیپس میل کنید.

طرز تهیه دیپ کدو سبز کدو

اگر از مواد دودی شده خوشتان می آید حتما این طرز تهیه را امتحان کنید. در این روش پخت به جای تفت دادن کدو می توانید ابتدا کدو را ورقه ای خرد کنید و روی گاز قرار دهید یا می توانید روی زغال دودی کنید. در ادامه پوست های سوخته را از کدو جدا کنید. باقی مراحل مانند طرز تهیه دیپ کدو ساده است که در بالا گفته شده است.

فوت و فن های طرز تهیه دیپ کدو

  1. اگر از ماست ایسلندی به جای ماست معمولی استفاده کنید طعم خاص تری به دیپ شما می دهد.
  2. به جای ماست از کشک مایع نیز می توانید استفاده کنید.
4/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: