کیک لازانیا یکی از غذا های خوشمزه است که شما می توانید حتی از آن به عنوان دورچین و پیش غذا نیز استفاده کنید. در این دستور طرز تهیه سس بشامل برای لازانیا را به شما آموزش می دهیم که یک ترکیب بی نظیر می شود. لازانیا یک نوع غذای ایتالیایی است که نوعی پاستا است. طعم این لازانیا بینظیر است و شکل خاصی دراد که به همین دلیل به آن کیک لازانیا می گویند. امروز در آشمزی طرز تهیه کیک لازانیا را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه کیک لازانیا

لازانیا1 بسته بزرگ
سینه مرغ1 عدد
پیاز1 عدد
هات داگ500 گرم
ژامبون استیکی200 گرم
پنیر پیتزا500 گرم
فلفل دلمه ای1 عدد
نمک، فلفل، پودر سیر، آویشن و پولبیربه میزان لازم

طرز تهیه کیک لازانیا

مرحله اول: تفت دادن مواد

سینه مرغ را پاک کنید و بشورید سپس به قطعات کوچک تبدیل کنید. پیاز را پوست کنید و خرد کنید. در یک تابه روغن بریزید و پیاز را به آن اضافه کنید و تفت دهید. مرغ را همراه ادویه های گفته شده اضافه کنید.

مرحله دوم: اضافه کردن مواد دیگر

فلفل دلمه ای را نیز بشورید و با چاقو خرد کنید سپس به تابه اضافه کنید. هات داگ ها را نیز از بسته خارج کنید و ریز کنید به تابه اضافه کنید و 3 دقیقه تفت دهید. گاز را خاموش کنید و صبر کنید تا مواد خنک شود در این فاصله می توانید لازانیا را تهیه کنید.

مرحله سوم: تهیه لازانیا

در یک قابلمه آب بریزید و صبر کنید تا بجوشد سپس لازانیا را از بسته خارج کنید و به مدت 8 دقیقه در آب جوش قرار دهید. بعد از این مدت لازانیا ها را از آب خارج کنید و در آبکش بریزید تا خشک شود.

مرحله چهارم: اضافه کردن مواد به لازانیا

از مواد تهیه شده روی لازانیا بریزید سپس یک لایه پنیر پیتزا اضافه کنید و یک لایه ژامبون استیکی اضافه کنید و ورقه های لازانیا را بپیچید. لازانیا ها را در یک قالب کمربندی که با سس بشامل چرب کرده اید بچینیدو روی هر کدام را دوباره سس بشامل بریزید. یک لایه پنیر پیتزا و کمی فلفل دلمه ای که ورقه ای خرد کرده اید اضافه کنید و در فر به مدت نیم ساعت قرار دهید.

مواد لازم برای طرز تهیه سس بشامل

کره50 گرم
آرد3 ق غذا خوری
شیر2 لیوان
ادویه لازانیا1 بسته
نمکبه میزان لازم

طرز تهیه سس بشامل

مرحله اول: تهیه سس

کره را در تابه بریزید تا ذوب شود. صبر کنید تا کره سرد شود سپس در یک کاسه بریزید. شیر و نمک را به کره اضافه کنید و آرد را الک کنید سپس به مواد اضافه کنید و هم بزنید. در آخر ادویه های لازم را اضافه کنید و هم بزنید.

فوت و فن های طرز تهیه کیک لازانیا

  1. دمای فر روی 180 درجه باشد و تایم پخت 30 تا 45 دقیقه است.
  2. ژامبون استیکی قابل حذف است و می توانید استفاده نکنید.
  3. برای تهیه سس بشامل حتما از آب گرم استفاده کنید در غیر این صورت آرد گلوله می شود.
Rate this post

دسته بندی شده در: