دسر هلو یکی از دسر های خنک و مناسب فصل تابستان است که می توانید به عنوان عصرانه یا دسر استفاده کنید. دسر هلو یکی از دسر های بسیار خوشمزه و مجلسی است که شما می توانید برای مهمانی ها مجالس خود استفاده کنید. دسر هلو با پودر ژلاتین تهیه می شود و شما می توانید به صورت قالبی این دسر را تهیه کنید. شما می توانید از قالب پلاستیکی یا سیلیکونی در تهیه این نوع دسر استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه دسر هلو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه دسر هلو

هلو3 عدد
پودر ژلاتین2 ق غذا خوری
آب سرد1/3 لیوان
عسل3 ق غذا خوری
خامه صبحانه100 گرم
شیر1 لیوان
زعفران دم کرده2 ق غذا خوری
شکربه میزان لازم در صورت نیاز

طرز تهیه دسر هلو

مرحله اول: تهیه پودر ژلاتین

پودر ژلاتین را در یک ظرف بریزید و آب سرد به آن اضافه کنید و با قاشق هم بزنید تا ترکیب شود وقتی مخلوط اسفنجی شد چند ثانیه در مایکروفر قرار دهید. اگر مایکروفر در دسترس نبود می توانید یک کتری را آب بریزید و روی گاز قرار دهید تا جوش بیاید سپس ظرف را روی کتری قرار دهید تا بن ماری شود. بزارید مواد خنک شود.

مرحله دوم: آماده کردن هلو

هلو را با آب بشورید و پوست آن را جدا کنید. با چاقو هلو را خرد می کنیم و در مخلوط کن بریزید و وقتی پوره شد خامه و شیر را اضافه کنید و دوباره مخلوط کن را روشن کنید و هم بزنید. عسل و زعفران را به مخلوط کن اضافه کنید. کمی از مواد را بچشید و اگر کم شیرین بود مقداری شکر اضافه کنید.

مرحله سوم: ریختن مواد در قالب

در این مرحله پودر ژلاتین مخلوط شده با آب را اضافه کنید و یک دور دیگر با مخلوط کن هم بزنید. اگر نیاز بود قالب خود را چرب کنید و مواد تهیه شده را در قالب بریزید. قالب را به مدت 4 تا 5 ساعت در یخچال قرار دهید تا آماده شود.

فوت و فن های طرز تهیه دسر هلو

  1. برای اینکه دسر شما شفاف تر شود می توانید زمانی که پوره هلو تهیه شد آن را از صافی رد کنید سپس به مواد دیگر اضافه کنید.
  2. برای تزیین این دسر می توانید از پودر پسته همراه تکه های هلو استفاده کنید و این مواد را روی دسر بچینید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: