رول مرغ با لواش یکی از رول های فوری است که می توانید در مدت زمان کم و زمانی که زمان زیادی ندارید تهیه کنید. از مواد مختلفی می توانید در دستور تهیه آن استفاده کنید ولی مواد پایه ان مرغ و لواش است که قابل حذف نیست. این رول ترکیبی بی نظیری به نان لواش شما می دهد و وقتی از پنیر پیتزا در دستور پخت استفاده کنید این غذا فوق العاده دلچسب تر می شود. امروز در آشمزی طرز تهیه رول مرغ با لواش را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه رول مرغ با لواش

سینه مرغ1 عدد
روغنبه میزان لازم
فلفل دلمه ای1 عدد
قارچمقداری
سوسیسبه میزان دلخواه
نان لواش5 عدد
پنیر پیتزاکمی

طرز تهیه رول مرغ با لواش

مرحله اول: پختن مرغ

سینه مرغ پاک شده و شسته شده را در یک قابلمه بریزید و به آن آب و نمک اضافه کنید. گاز را روشن کنید و قابلمه را روی آن قرار دهید تا مرغ کمی پخته شود. فقط حواستان باشد که خیلی نپزد چون باید مرغ را با مواد دیگر سرخ کنید و اگر خیلی بپزد در هنگام تفت دادن له می شود.

مرحله دوم: تفت دادن مواد

مرغ پخته شده را از آب باقی مانده آن جدا کنید سپس ریش ریش کنید و در یک تابه همراه مقداری روغن بریزید و هم بزنید تا مرغ ها تفت داده شود. فلفل دلمه ای و قارچ را بشورید و خرد کنید سپس به مواد داخل تابه اضافه کنید و هم بزنید تا کمی سرخ شود.

مرحله سوم: اضافه کردن مواد دیگر

سوسیس ها را ورقه ای خرد کنید و به مواد داخل تابه اضافه کنید. در ادامه نمک و فلفل را به همراه ادویه های دلخواه خود اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله چهارم: رول کردن مواد

نان لواش ها را مستطیلی برش بزنید و از مواد تفت داده شده روی آن بریزید سپس کمی پنیر پیتزا روی آن بریزید و مانند رولت آن را جمع کنید سپس در یک تابه روغن بریزید و رول ها را در آن سرخ کنید. رول مرغ با لواش خوش طعم شما آماده است نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه رول مرغ با لواش

  1. سوسیس و قارچ قابل حذف است در صورت سلیقه می توانید حذف کنید.
  2. می توانید از هویج رنده شده نیز در هنگام تفت دادن مواد استفاده کنید که این غذا را سالم تر می کند.
3/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: