دنت بیسکویتی یکی از دنت های خوشمزه است که شاید فکر کنید در خانه قابل تهیه نیست و باید حتما از بیرون خریداری شود اما در این دستور پخت شیوه راحت و آسان دنت بیسکویتی آورده شده است. دنت یکی از دسر هایس محبوب در بین کودکان و حتی بزرگسالان است که از مواد ساده ای مثل خامه و پودر بیسکویت به همراه دیگر مواد تهیه می شود و در این روز های تابستان دنت خنک بسیار دلچسب است. بافت دنت تقریبا شبیه به فرنی است. امروز در آشمزی طرز تهیه دنت بیسکویتی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه دنت بیسکویتی

شیر1 لیوان
نشاسته ذرت2 ق غذا خوری
شکر2 ق غذا خوری
بیسکویت سادهچند عدد
وانیل1/4 ق چای خوری
خامه صبحانه1 ق غذا خوری

طرز تهیه دنت بیسکویتی

مرحله اول: مخلوط کردن مواد

در یک ظرف شیر را بریزید سپس شکر و نشاسته را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا شکر و نشاسته کمی در شیر حل شود. مواد را در قابلمه یا شیر جوش بریزید و روی شعله قرار دهید.

مرحله دوم: پودر کردن بیسکویت

بیسکویت ها را در یک کیسه ضخیم بریزید و با گوشکوب روی آن به آرامی بکوبید تا بیسکویت ها پودر شود. اگر کیسه شما پاره شد آن را عوض کنید و دوباره به کار خود ادامه دهید تا بیسکویت ها به خوبی خرد و پودر شوند.

مرحله سوم: اضافه کردن بیسکویت

بیسکویت را در شیر جوش یا قابلمه بریزید و با مواد دیگر ترکیب کنید در این مرحله باید به طور مداوم هم بزنید تا زمانی که مواد کمی سفت شود و غلظتی شبیه به فرنی بگیرد. کمی از مواد را بردارید و روی خامه بریزید سپس خامه را به مواد روی گاز اضافه کنید و در ادامه وانیل را نیز اضافه کنید و هم بزنید. سپس زیر شعله را خاموش کنید و صبر کنید تا سرد شود سپس در ظرف سرو بریزید و میل کنید.

فوت و فن های طرز تهیه دنت بیسکویتی

  1. شما می توانید برای تهیه این دنت از بیسکویت پتی بور یا مادر استفاده کنید.
  2. برای هم زدن پودر بیسکویت باید حرارت کم باشد و به طور مداوم هم بزنید تا غلیظ شود اگر تمایل داشتید می توانید به پودر بیسکویت ها برای تفت دادن کمی کره نیز اضافه کنید.
  3. .دنت را می توانید به عنوان صبحانه با نان میل کنید یا به عنوان دسر بعر از غذا آن را سرو کنید.
  4. برای تزیین کردن دنت نیز می توانید از بیسکویت در کنار آن به همراه شکلات رنگی یا پودر پسته و سایر مواد استفاده کنید.
4/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: