روغن دنبه یکی از روغن های مفید و مقوی است است که می توانید در خانه نیز به روش سالم تهیه کنید. بعضی از افراد با بوی روغن دنبه مشکل دارند که در این دستور بهترین روش برای اینکه روغن دنبه شما بوی آن را ندهد بسیار عالی است. با این روش شما می توانید خودتان در خانه روغن تهیه و برای پخت و پز و تهیه غذاهای خوشمزه خود استفاده کنید. روغن دنبه دارای خواص زیادی از جمله کمک به بهبود شکستگی استخوان و… است. امروز در آشمزی طرز تهیه روغن دنبه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه روغن دنبه

دنبه1/5 کیلو گرم
سیب2 عدد
هویج1 عدد
برگ بو2 عدد
چوب دارچین1 عدد
فلفل سیاه1 ق غذا خوری
هل4 عدد
سرکه سیب1 لیوان
ماست1 لیوان
پیاز1/5 کیلو گرم
شیر1 لیوان
نمک1 ق غذا خوری

طرز تهیه روغن دنبه

مرحله اول: آماده کردن دنبه ها

دنبه ها را در یک ظرف بریزید و به آن نمک اضافه کنید و در یخچال به مدت 7 تا 8 ساعت قرار دهید. بعد از مدت گفته شده از یخچال خارج کنید و با آب بشوریدو در مخلوط کن یا چرخ گوشت بریزید. مخلوط کن را روشن کنید و دنبه ها را مخلوط کنید. اگر چرخ گوشت در دسترس نبود می توانید از گوشکوب برقی نیز استفاده کنید.

مرحله دوم: جوشیدن با شیر

در یک قابلمه دنبه ها را بریزید و شیر را نیز به آن اضافه کنید و درب قابلمه را ببندید و بزارید یک ساعت همراه شیر بجوشد. پیاز را پوست کنید و خرد کنید سپس به قابلمه بعد از یک ساعت اضافه کنید.

مرحله سوم: اضافه کردن ادویه ها

سیب را پوست کنید و خرد کنید. هویج را نیز مانند سیب آماده کنید و به مواد اضافه کنید. برگ بو و چوب دارچین را اضافه کنید و هم بزنید. فلفل سیاه و هل را همراه سرکه سیب به قابلمه اضافه کنسد و هم بزنید تا ترکیب شود.

مرحله چهارم: آبکش کردن دنبه ها

ماست و نمک را به مواد اضافه کنید و به مدت 4 ساعت بزارید مواد بپزد. بعد از 4 ساعت روغن را آبکشی کنید و صبر کنید تا خنک شود و در ادامه در ظرف بریزید.

فوت و فن های طرز تهیه روغن دنبه

  1. اضافه کردن سرکه سیب خیلی مهم است و حتما فراموش نشود چون سرکه سیب باعث گرفتن بوی بد روغن دنبه می شود.
  2. اضافه کردن پیاز به دنبه باعث جدا شدن کلسترول بد این روغن می شود.
4/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: