کیک دو رنگ گردویی یا کیک زبرا از کیک های ساده می باشد که تهیه آن بسیار ساده است به شرطی که یک سری نکات در آن رعایت شود. حتما تمام مواد کیک را از قبل از یخچال خارج کنید این کار باعث می شود کیک شما پف خوبی کند. اگر یکباره تخم مرغ سرد را از یخچال خارج کنید و داخل کیک بزنید کیک پف خوبی نمی کند و همچنین مواد را طبق اولویت در دستور اضافه کنید و فر را از قبل با دمای 180 درجه گرم کنید. ما قبلا در آشمزی کیک مافین شکلاتی و کیک باقلوایی را به شما آموزش دادیم و امروز کیک دو رنگ گردویی را با هم یاد می گیریم.

مواد لازم برای پخت کیک دو رنگ گردویی

تخم مرغ4 عدد
آرد2 پیمانه + 3 ق غذا خوری
ماست3/4 پیمانه
پودر کاکائو3 ق غذا خوری
گردو1/2 پیمانه
شکر1 پیمانه
روغن مایع1/2 پیمانه
وانیل1/4 پیمانه
بیکینگ پودر1 ق غذا خوری

طرز تهیه کیک دو رنگ گردویی

مرحله اول ( آماده سازی مواد کیک دو رنگ )

ابتدا مواد را از یخچال خارج کنید تا هم دمای محیط شوند.

آرد و بیکینگ پودر را با هم مخلوط کرده و سه بار الک کنید تا سبک شود.

مرحله دوم ( آماده سازی مواد کیک )

تخم مرغ ها را داخل کاسه بشکنید سپس شکر و وانیل را اضافه کنید و با تندترین دور همزن بمدت 7 دقیقه خوب بزنید تا سفید رنگ و کشدار شود (این مرحله تاثیر زیادی روی پف کیک دارد زمان همزدن تخم مرغ را کمتر نکنید) سپس ماست و روغن مایع را به ترتیب اضافه کنید و با افزودن هر کدام 1 دقیقه هم بزنید.

مرحله سوم ( اضافه کردن آرد )

2 پیمانه آرد را که با بیکینگ پودر مخلوط کرده بودید طی 3 مرحله به مواد کیک اضافه کنید و هم بزنید (در حد مخلوط شدن کافی می باشد).

مواد کیک را به دو قسمت تقسیم کرده و به یک قسمت 3 ق غذا خوری آرد و به قسمت دیگر 3 ق غذا خوری پودر کاکائو اضافه کنید به قسمت کاکائویی گردو را که از قبل به اندازه دلخواه خرد کردید اضافه کنید و آرام هم بزنید.

مرحله چهارم ( پخت )

قالبی به قطر 22- 23 سانت را چرب کرده و سپس اول مواد سفید را در قالب ریخته و سطح آن را صاف کنید و بعد مواد کاکائویی را روی سطح سفید ریخته و صاف کرده و قالب را در فر از قبل گرم شده به مدت 45 تا 60 دقیقه قرار داده تا زمانی که خلال دندان را داخل سطح کیک فرو می برید تمیز دربیاید سپس کیک دو رنگ گردویی را از قالب خارج کرده و با سس شکلاتی تزئین کنید.

نکات و فوت و فن های کیک دو رنگ گردویی

  • میزان اضافه کردن گردو به دلخواه می باشد.
  • در مرحله سوم قسمت اول مواد را زیاد هم نزنید.
  • می توانید در قابلمه و یا پلوپز نیز این کیک را تهیه کنید.
  • باید 1/3 از مواد کیک را داخل قالب بریزید و بقیه قالب خالی باشد.

4/5 - (21 امتیاز)

دسته بندی شده در: