یخمک یکی از خوراکی های جالب در بین بچه ها است که از نسل های قبل نیز وجود داشته و در بین کودکان پرطرفدار است. یخمک هایی که در بیرون موجود است با رنگ های مصنوعی به همراه آب تهیه می شود که برای سلامتی مضر است ولی در این دستور از ژله استفاده شده که دارای زلاتین بوده و برای استخوان ها مفید است. این یخمک را می توانید در طعم و رنگ های مختلف و دلخواه خود تهیه و در این روز های گرم از آن لذت ببرید. یخمک را می توانید با استفاده از شربت های خانگی به جای ژله نیز تهیه کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه یخمک را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه یخمک

پودر ژله با طعم دلخواه1 بسته
آب سرد1 لیوان
آب گرم
نایلون باریک یا ظرف مناسببه میزان لازم

طرز تهیه یخمک

مرحله اول: جوش آمدن آب

در یک کتری آب بریزید و آن را روی شعله قرار دهید. گاز را روشن کنید و صبر کنید تا آب جوش بیاید. به اندازه یک لیوان از آب جوش در لیوان بریزید. لیوان دیگر را نیز از آب سرد پر کنید.

مرحله دوم: تهیه ژله

پودر ژله را از بسته خارج کنید و در یک کاسه بریزید. ابتدا آب جوش را اضافه کنید و با یک چنگال به قدری هم بزنید تا تمام پودر ژله حل شود. سپس آب سرد را اضافه کنید و دوباره کمی هم بزنید.

مرحله سوم: ریختن مواد در قالب

برای این کار می توانید نایلون های باریک مانند بسته بندی بیرون یخمک را از مغازه های پلاستیک فروشی تهیه کنید یا می توانید در قالب هایی که در خانه نیز دارید این کار را انجام دهید. مواد را در قالب بریزید.

مرحله چهارم: گذاشتن مواد در فریزر

اگر از نایلون باریک استفاده می کنید سر آن را با نخ یا کنف ببندید. مواد یخمک را در فریزر به مدت یک شب تا صبح قرار دهید سپس نوش جان کنید.

فوت و فن های طرز تهیه یخمک

  1. طعم و رنگ یخمک را می توانید با استفاده از طعم های مختلف ژله تغییر دهید.
  2. به جای پودر ژله می توانید شربت درست کنید و مانند باقی مراحل یخمک تهیه کنید اما یخمک شما کمی بی رنگ می شود و رنگی که با استفاده از ژله حاصل می شود بیشتر است.
  3. به جای پودر ژله می توانید از رنگ خوراکی نیز استفاده کنید.
4.4/5 - (15 امتیاز)

دسته بندی شده در: