کیک موج دار وانیلی کیکی بی اندازه زیبا با بافتی بسیار عالی و مناسب یک عصرانه سالم و یا پذیرایی می باشد. این کیک یکی از کیک های پرطرفدار و خوشمزه می باشد که پایه بسیاری از کیک ها است که به روش موجی شکل داده می شود. کیک خانگی از مواد اولیه با کیفیت و مورد قبول تهیه شده و جایگزین بسیار خوبی برای کیک های بازاری می باشد. امروز قصد داریم تا طرز تهیه کیک موج دار دو رنگ وانیلی کاکائویی را به شما آموزش دهیم پس برای تهیه این کیک زیبا با آشمزی همراه باشید.

مواد اولیه تهیه کیک موج دار:

آرد2 لیوان فرانسوی
شکر1 لیوان
روغن1/2 لیوان
شیر1/2 لیوان
تخم مرغ4 عدد
وانیل1/2 قاشق چایخوری
بکینگ پودر2 قاشق چای خوری سر صاف
پودر کاکائوبه میزان لازم

طرز تهیه کیک موج دار دو رنگ وانیلی کاکائویی:

مرحله اول آماده خمیر کیک موج دار وانیلی:

کاسه مناسبی را انتخاب کرده و تخم مرغ ها را به همراه شکر و وانیل داخل آن می ریزیم و تا جایی مواد را مخلوط می کنیم که مایعی کرمی و کشدار بدست آید و حجم مواد بیشتر شود.

مرحله دوم افزودن شیر و روغن:

در این مرحله شیر و روغن را به مواد کیک می افزاییم و خوب همه مواد را مخلوط می کنیم تا مواد کیک یکدست شود.

مرحله سوم افزودن مواد خشک:

آرد و بیکینگ پودر را با هم مخلوط می کنیم و 3 مرتبه الک کرده و به تدریج به باقی مواد می افزاییم و با یک لیسک مواد را به خورد هم می دهیم تا خمیر کیک یکدستی فراهم شود.

مرحله چهارم آماده سازی برای پخت:

داخل قالب 20 سانتی را چرب کرده و آرد پاشی می کنیم حالا 1/3 از مواد کیک را داخل قالب می ریزیم سپس پودر کاکائو را با یک الک کوچک روی سطح کیک الک می کنیم بعد 1/3 دیگر از کیک را داخل قالب ریخته و دوباره یک لایه پودر کاکائو روی مواد کیک الک می کنیم و درنهایت باقی مانده خمیر را روی کیک ریخته و سطح خمیر را صاف می کنیم حالا کیک آماده پخت است.

مرحله پنجم پخت کیک موج دار:

کیک را به مدت 50 دقیقه داخل فر گرم شده با دمای 175 درجه سانتی گراد گذاشته و بعد از حدودا 45 دقیقه کیک را با یک خلال چوبی تست کنید و اگر چیزی به خلال نچسبید کیک را از داخل فر بیرون آورده و زمان دهید تا خنک شود بعد از داخل قالب خارج کرده و برش دهید و از بافت بی نظیر کیک لذت ببرید نوش جان.

نکات و فوت و فن تهیه کیک موج دار وانیلی کاکائویی:

  1. از ابتدای شروع به تهیه کیک باید فر را روشن کنید.
  2. این کیک داخل قالب میان تهی هم بسیار زیبا می شود.
  3. پودر کاکائو را حتما روی کیک الک کنید تا میان کیک گلوله ای از پودر کاکائو ایجاد نشود.
  4. می توانید هر قسمت از کیک را با رنگ خوراکی به یک رنگ درآورید و کیک موج دار رنگین کمان داشته باشید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: