ماکارون نوعی شیرینی بسیار زیبا، ترد و خوشمزه فرانسوی است که در کل دنیا دارای محبوبیت زیادی است و حتی 20 ماه مارس را به نام ماکارون نامگذاری کرده اند. ماکارون ها از دو قسمت ترد بیسکویتی تشکیل شده که به کمک مواد میانی به هم می چسبند و در طعم و رنگ های بسیار مختلفی تهیه می شوند. چای ماچا تهیه شده از برگ های گیاهی مخصوص است که رنگ سبز زمردین دارد و در فصل بهار چیده و عمل آوری می شود و دارای خواص بسیار زیادی می باشد. امروز قصد داریم تا طرز ماکارون ماچا فرانسوی حرفه ای ساده با پودر بادام را به شما آموزش دهیم پس با آشمزی همراه باشید.

مواد اولیه مورد نیاز جهت تهیه ماکارون ماچا ساده:

سفیده تخم مرغ1 عدد
پودر بادام درختی25 گرم
پودر شکر110 گرم
پودر ماچا1 قاشق چایخوری
پنیر خامه ای55 گرم
شیر1 قاشق چای خوری
خاک قند60 گرم
خاک قند50 گرم

طرز تهیه ماکارون ماچا حرفه ای با پودر بادام:

مرحله اول آماده سازی تخم مرغ:

سفیده تخم مرغ را داخل کاسه مناسبی ریخته و با دور تند همزن می زنیم و به تدریج در حین مخلوط کردن شکر را هم می افزاییم تا سفیده تخم مرغ به شکل پفکی سفید رنگی تبدیل شود.

مرحله دوم افزودن مواد خشک:

حالا پودر ماچا، 50 گرم پودر قند و پودر مغز بادام را با هم الک کرده و به سفیده تخم مرغ فرم گرفته می افزاییم و مواد را به کمک یک لیسک مخلوط می کنیم تا کاملا یکدست شود.

مرحله سوم آماده سازی برای پخت:

داخل سینی پخت کاغذ روغنی می اندازیم خمیر را داخل قیف با سر قیف ساده ریخته و با فاصله داخل سینی می ریزیم حالا در محیط آشپزخانه استراحت می دهیم تا سطح رویه ماکارون ها کاملا خشک شوند به شکلی که اگر دست بزنیم خمیر به دستمان نچسبد.

مرحله چهارم پخت ماکارون:

ماکارون ها را داخل فر گرم شده با دمای 150 درجه سانتی گراد می گذاریم و به مدت 15 دقیقه می پزیم بعد از گذشت این مدت از داخل فر خارج کرده و زمان می دهیم تا ماکارون ها خنک شوند.

مرحله پنجم آماده سازی مواد میانی:

پنیر خامه ای را به همراه 60 گرم خاک قند و شیر داخل کاسه مناسبی ریخته و با همزن خوب مخلوط می کنیم تا کرمی یکدست بدست آید حالا کرم بدست آمده را داخل قیف با ماسوره ساده و کوچک ریخته و آماده می گذاریم.

مرحله ششم افزودن مواد میانی:

حالا یک عدد از ماکارون های خنک شده را برداشته کمی از کرم پنیری روی آن گذاشته و یک ماکارون دیگر روی کرم می گذاریم کمی فشار می دهیم تا به هم بچسبند و داخل ظرف زیبایی می چینیم.

نکات و فوت و فن تهیه ماکارون ماچا:

  1. پودر مغز بادام را از عطاری های معتبر تهیه کنید تا تازه و با کیفیت باشند.
  2. حتما سطح رویی ماکارون ها باید کاملا خشک شده باشد بعد ماکارون ها را داخل فر بگذارید.
  3. می توانید کمی پودر ماچا را هم به کرم پنیری بیفزایید.
  4. می توان ماکارون را به شکل های مختلفی تهیه کرده و برای تزیین کیک ها از آن استفاده کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: