پاستیل هندوانه ای یکی از پاستیل های بسیار خوشمزه و کشدار است که می توانید برای شب یلدا تهیه کنید و در این شب طولانی می توانید تهیه کنید. در تهیه این پاستیل از سه رنگ ژله استفاده می شود و می توانید به صورت قالبی آن را تهیه کنید. برای این پاستیل می توانید از یک قالب سیلیکونی یا یک قالب مثلثی استفاده کنید و بعد از تهیه پاستیل برش بزنید. امروز در آشمزی طرز تهیه پاستیل هندوانه ای خانگی به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه پاستیل هندوانه ای خوشمزه و کشدار

ژله قرمز1 بسته
ژله سبز1 بسته
ژله آلوورا1 بسته
شیر1/2 لیوان
پودر ژلاتین4.5 ق غذا خوری
گلوکز مایع3 ق مربا خوری
آب سردبه مقدار لازم
شکر3 ق غذا خوری

طرز تهیه پاستیل هندوانه ای برای شب یلدا

مرحله اول: تهیه رنگ قرمز

ابتدا باید یک بسته پودر ژله قرمز را به همره 1.5 ق پودر ژلاتین و 1 ق غذا خوری شکر مخلوط کرده و هم بزنید و به آن 1/3 پیمانه آب سرد اضافه می کنیم و 1 ق مربا خوری گلوکز را اضافه کنید و روی بخار کتری قرار دهید و هم بزنید تا ذرات ژله حل شود.

مرحله دوم: تهیه بسته ژله آلوورا

برای تهیه این رنگ باید یک بسته ژله آلوورا با 1.5 ق غذا خوری ژلاتین و 1 ق شکر مخلوط کرده و 1/3 پیمانه آب سرد و 1 ق مربا خوری گلوگز اضافه کنید و هم بزنید و روی بخار کتری قرار دهید تا ذرات آن کاملا حل شود.

مرحله سوم: تهیه رنگ سبز

یک بسته ژله سبز با 1.5 ق غذا خوری پودر ژلاتین و 1 ق شکر مخلوط کنید و به آن 1/3 پیمانه آب سرد و به آن 1 ق مربا خوری گلوکز اضافه کنید و هم بزنید و روی بخار کتری قرار دهید تا ژله حل شود.

مرحله چهارم: تهیه پاستیل هندوانه ای ویژه شب یلدا

قابل سیلیکونی را کمی چرب کنید و از رنگ قرمز با قاشق 1/3 قالب را پر کنید برای 15 دقیقه در یخچال قرار دهید. وقتی ژله آلوورا خنک شد باید 3 ق غذا شیر به آن اضافه کنید و هم بزنید تا رنگ مات شود و بعد روی مواد قرمز بریزید و براب 15 دقیقه در یخچال قرار دهید تا این لایه نیز ببندد و بعد رنگ سبز را بریزید و در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد و از قالب خارج کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه پاستیل هندوانه ای خوشمزه با گلوکز و ژلاتین

  1. اگر موقع لایه ها بیرون سفت کمی روی بخار کتری قرار دهید.
  2. گلوکز برای کشدار شدن پاستیل می باشد و می توانید از لوازم قنادی استفاده کنید.
  3. می توانید از انواع قالب ها استفاده کنید.
Rate this post

دسته بندی شده در: