کیک هندوانه ای یکی از کیک های بسیار خوشمزه برای شب یلدا می باشد که شما می توانید بدون فر تهیه کنید و در این شب بلند و به یاد ماندنی این کیک خوشمزه را تهیه کنید. کیک هندوانه ای تابه ای بدون فر تهیه می شود و می توانید داخل یک تابه گرد یا قابلمه تچسب تهیه کنید و به دلخواه از رنگ خوراکی های طبیعی مانند لبو یا اسفناج استفاده کنید و یا می توانید از رنگ خوراکی آماده ژله ای استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه کیک هندوانه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کیک هندوانه ای تابه ای

آرد2 پیمانه
شکر1 پیمانه
تخمم رغ3 عدد
وانیل1/4 ق چای خوری
بیکینگ پودر1 ق مربا خوری
شیر1/2 پیمانه سر پر
روغن مایع1/2 پیمانه
رنگ خوراکی ژله ایقرمز و سبز به مقدار لازم

طرز تهیه کیک هندوانه ای قابلمه ای بدون ساده و خوشمزه

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دما شوند و بعد به کمک پیمانه آشپزی یا شیرینی پزی مواد را اندازه گیری کنید. کف تابه مورد نظر را چرب کنید و یک لایه کاغذ روغنی قرار دهید و روی کاغذ نیز چرب کنید. آرد بیکینگ پودر را باهم مخلوط و سه بار الک کنید.

مرحله دوم: مخلوط کردن مواد

تخم مرغ را داخل کاسه شکسته و به آن وانیل و شکر را اضافه کنید و با دور تند همزن برقی بزنید تا کرمی رنگ شود و بین کار حتما دورگیری کنید تا همه مواد خوب مخلوط شوند و کیک بوی زهم نگیرد.

مرحله سوم: تهیه مایه کیک

در ادامه شیر و و روغن را اضافه کنید و در حد مخلوط شدن هم بزنید و بعد مخلوط آرد و بیکینگ پودر را اضافه کنید و با همزن دستی هم بزنید و مایه کیک را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید و به یکی از قسمت رنگ قرمز استفاده کنید و از یک قسمت 1/3 بردارید این قسمت را سفید باقی قرار دهید و قسمت باقی مانده را رنگ سبز بزنید و مخلوط کنید.

مرحله چهارم: پخت کیک هندوانه ای

در ادامه باید ابتدا رنگ سبز بریزید و تابه را بچرخانید تا مواد به طور یکنواخت کف تابه پهن شوند و بعد رنگ سفید را در مرکز رنگ سفید و در آخر رنگ قرمز را در مرکز رنگ سفید بریزید و تابه را روی شعله پخش کن قرار دهید و روی تابه دمکنی قرار دهید و بعد از نیم ساعت کیک شما حاظر است نوش جان.

نکات کلیدی در تهیه کیک هندوانه ای خوشمزه و ساد ویژه شب یلدا

  1. رنگ خوراکی را در حدی بریزید که رنگ بگیرد و خوشرنگ شود.
  2. می توانید داخل فر نیز این کیک را تهیه کنید.
  3. حتما تابه و شعله پخش کن را برای 15 دقیقه گرم کنید.
4.4/5 - (22 امتیاز)

دسته بندی شده در: