شیرینی پفکی گردویی یکی از شیرینی های بسیار خوشمزه نوروزی می باشد. در بسیاری از غذاها و شیرینی ها پیش می آید که فقط از سفیده تخم مرغ استفاده میشود و زرده های تخم مرغ معمولا باقی میماند و در اینجا سوال پیش می آید که حالا با این همه زرده باید چه کاری انجام داد تا خراب نشود و از بین نرود؟ پیشنهاد آشمزی برای شما عزیزان این است که همراه ما باشید تا با زرده های تخم مرغ شیرینی پفکی گردویی آماده کنید و از عطر خوش گردو و وانیل در این شیرینی لذت ببرید. بنابراین دست به کار شوید و مواد مورد نیاز را برای تهیه شیرینی پفکی گردویی بازاری آماده کنید.

مواد لازم برای تهیه شیرینی پفکی گردویی

زرده تخم مرغ۳ عدد
وانیل۱ قاشق چای خوری
گردوی آسیاب شده۲ لیوان
شکر۱ لیوان
بکینگ پودر۱ قاشق چای خوری
پودر کاکائو۲ قاشق غذا خوری
روغن جامد یا کره۵۰ گرم

دستور پخت شیرینی پفکی گردویی با زرده

مرحله اول: شکر و زرده تخم مرغ

شکر را به همراه زرده ها و کره با همزن برقی و سرعت بالای همزن هم بزنید تا حسابی کشدار شود به مدت ۵ دقیقه خوب هم بزنید.

مرحله دوم: پودر کاکائو و وانیل

سپس پودر کاکائو و وانیل را به زرده ها اضافه کنید و ۵ دقیقه دیگر هم بزنید.

مرحله سوم: گردو

گردو را می توانید به صورت آسیاب شده استفاه کنید و یا به صورت آسیاب شده نیز استفاده کنید. سپس به همراه بیکینگ پودر به زرده ها و بقیه مواد اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله چهارم: پخت شیرینی پفکی گردوئی

ابتدا فر را با حرارت ۱۵۰ درجه روشن کرده تا گرم شود و سپس پس از آماده شدن خمیر شیرینی که البته باید گفت خمیر شیرینی گردویی کمی رقیق است و قابل جمع شدن نمی باشد و باید در قیف بدون ماسوره بریزید و در سینی که کاغذ روغنی انداخته اید با فاصله شیرینی گردویی را بریزید. در آخر سینی را در فر قرار دهید و به مدت ۱۵ دقیقه زمان پخت دهید و در این مدت فر را چک کنید.

مرحله پنجم: سرو شیرینی پفکی گردویی

در آخر می توانید شیرینی های آماده شده را از فر خارج کنید و زمان دهید تا خنک شود و بعد از کاغذ روغنی جدا کنید و در ظرف مورد نظر سرو کنید و نوش جان فرمائيد.

نکات کلیدی در تهیه شیرینی پفکی گردویی

  1. باید خدمت شما عزیزان عرض کرد که شیرینی پفکی گردویی را نیز به همراه سفیده و بدون پودر کاکائو نیز آماده میکنند و سفید رنگ می باشد.
  2. می توانید برای آماده سازی شیرینی گردویی از این دستور پیروی کنید و به جای زرده از سفیده تخم مرغ و بدون نیاز به پودر کاکائو نیز شیرینی گردویی آماده کنید.
  3. می توانید در آخر از خلال بادام نیز در شیرینی گردویی استفاده کنید.
  4. می توانید از شیرینی گردویی به عنوان شیرینی نوروزی استفاده کنید.
  5. شیرینی پفکی گردویی ماندگاری خیلی بالایی دارد و می توانید به مدت طولانی در ظرف درب دار محکم در فریزر نگهداری کنید.
5/5 - (5 امتیاز)

دسته بندی شده در: