حلوا گردویی یکی از مغذی ترین ها دسر ها هست و مناسب ترین منبع تغذیه برای ماه رمضان محسوب می شود و اگر از گردو هم در آن استفاده شود هم آن را متفاوت تر کرده و هم مقوی تر می شود. اگر به دنبال یک طعم خاص هستید حلوای گردویی گزینه باب سلیقه شما است. طرز تهیه این حلوا مانند سایر حلواها بسیار آسان است و در کمترین زمان تهیه می شود. به سادگی می توانید آن را تزیین کرده و سفره های افطار خود را رنگین و زیبا تر کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه حلوا گردویی را به شما آموزش خواهیم داد همرا ما باشید.

مواد لازم برای تهیه حلوا گردویی

گردو500 گرم
شکر500 گرم
برنج1 کیلو
آب7 لیوان

طرز تهیه حلوا گردویی

مرحله اول: آسیاب کردن گردو و برنج

گردو ها را بشکنید و از پوست آن جدا کنید. سپس گردو ها را در آسیاب بریزید به طوری که کامل پودر شود و اگر کمی دانه درشت داشت اشکالی ندارد. برنج را پاک کنید و با آب بشورید سپس در آب خیس کنید و بزارید به مدت 2 ساعت در آب خیس بخورد. بعد از خیس خوردن روی یک پارچه بریزید تا خشک شود سپس با آسیاب پودر کنید.

مرحله دوم: تفت دادن گردو

گردو را در یک قابلمه بریزید و به آن آب اضافه کنید و صبر کنید تا جوش بیاید بعد از جوش آمدن 15 دقیقه هم بزنید. وقتی کمی سفت شد گاز را خاموش کنید تا خنک شود سپس برنج را اضافه کنید و هم بزنید. در ادامه شکر را اضافه کنید.

مرحله سوم: هم زدن مواد

دوباره قابلمه را روی شعله قرار دهید و هر دو دقیقه هم بزنید تا حلوا جمع شود. در این مرحله حلوای شما باید روغن بیندازد ولی اگر گردو شما خشک بود و خیلی روغن نینداخت حتما 10 گرم کره به آن اضافه کنید. اگر حلوا در این مرحله به دست نچسبید و روغن انداخت یعنی حلوای شما آماده شده است و می توانید گاز را خاموش کنید.

مرحله چهارم: برش زدن حلوا

یک دمکنی روی درب قابلمه بزارید و به مدت 10 دقیقه صبر کنید تا حلوای شما استراحت کند بعد از آن مواد را در یک سینی بریزید و به قطر 1 سانتی متر در سینی پهن کنید. بعد از گذشت 1 ساعت با چاقو به صورت لوزی برش دهید. همچنین می توانید از قالب های مختلف مانند سیلیکونی و پلاستیکی استفاده کنید.

فوت و فن های طرز تهیه حلوا گردویی

  1. می توانبد حلوای خود را با انواع مغزیجات نظیر گردو و بادام و… تزیین و نوش جان کنید.
  2. اگر حلوای شما گلوله شد آن را بیشتر هم بزنید تا گلوله ها رفع شود.
  3. می توانید برای خوش طعم و خوش رنگ شدن حلوا از زعفران نیز استفاده کنید.
  4. برای استفاده از گردو بنا به سلیقه خود عمل کنید و مقدار ان را کم یا زیاد کنید.
  5. برای زیبا تر شدن حلوا می توانید از گل محمدی هم برای تزیین استفاده کنید.
2.6/5 - (11 امتیاز)

دسته بندی شده در: