حلوای خرمایی شیرازی به دلیل استفاده خرما در آن بسیار مفید تر از یک حلوای ساده است و منبع مغذی خوبی برای تغذیه در روز های ماه مبارک رمضان به شمار می رود. حلوا اصالتا به کشور های جنوبی تعلق دارد و به دلیل استفاده از گلاب و زعفران بوی شگفت زده و خوبی منتقل می کند. حلوا به جز ماه رمضان در روزهای دیگری از سال هم پخته می شود و می توانید از این دسر سالم در وعده صبحانه به جای مواد فرآوری شده نیز استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه حلوای خرمایی را به شما اموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای طرز تهیه حلوا خرمایی

آرد1 پیمانه
خرما250 گرم
کره50 گرم
روغن50 گرم
هل و دارچینبه مقدار لازم

طرز تهیه حلوا خرمایی

مرحله اول: تهیه آرد حلوا

ابتدا آرد را پیمانه زده و داخل تابه میریزیم و آن را روی شعله گذاشته و شعله را روشن می کنیم و شروع به هم زدن می کنیم تا بوی خام آن گرفته شود و رنگ آن تغییر کند. حتما وقتی آرد را روی شعله قرار دادید مدام هم بزنید تا نسوزد. سپس آرد تف داده شده را الک می کنیم و پودر های دلخواه مانند زنجبیل یا هل و حتی دارچین را بنا به سلیقه خود به آن اضافه کنید.

مرحله دوم: تهیه شیره حلوا

روغن را به مواد اضافه کرده و سپس کره را اضافه کنید و بعد از آن خرما را اضافه می کنیم برای استفاده از خرما اول هسته ان را جدا کرده و سپس با چنگال آن را له کنید و به مواد اضافه کنید و خوب هم می زنیم تا کاملا یکدست شود. در حالی که مواد گرم هست داخل ظرف مورد نظر سرو یا قالب دلخواه خود بریزید.

فوت و فن های طرز تهیه حلوا خرمایی

  1. می توانبد حلوای خود را با انواع مغزیجات نظیر گردو و بادام و… تزیین و نوش جان کنید.
  2. اگر حلوای شما گلوله شد ان را بیشتر هم بزنید تا گلوله ها رفع شود.
  3. برای تزیین می توانید از پودر نارگیل و پودر مغزیجات دیگر نیز استفاده کنید و آن را زیبا تر کنید.
5/5 - (1 امتیاز)

دسته بندی شده در: