حلوا نثار ارومیه یکی از حلوا های بسیار خوشمزه و ساده می باشد که شما می توانید این حلوای خوشمزه را در خانه تهیه کنید. حلوا نثار طعم و مزه بسیار خوبی دارد و با آرد سفید قنادی تهیه می شود و همان طور که از اسم این حلوا پیداست برای شهر ارومیه است و شما می توانید یک حلوای متفاوت تهیه کنید. شما می توانید این حلوا را داخل دیس بریزید و یا از قالب استفاده کنید. امروز در آشمزی طرز تهیه حلوا نثار ارومیه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

آرد سفید500 گرم
پودر قند250 گرم
روغن1/2 لیوان
کره50 گرم
روغن مایع1/2 پیمانه
پودر هل1 ق غذا خوری
زعفران دم کرده5 الی 6 ق غذا خوری
گلاب2 ق غذا خوری

طرز تهیه حلوا نثار ارومیه

مرحله اول: تفت دادن آرد

آرد را چند بار الک کرده روی حرارت ملایم گذاشته هم بزنید تا داغ که شد روغن را افزوده و با پشت قاشق چوبی به خورد آرد بدهید و آن قدر تفت دهید تا سبک شود مقدار کمی از مواد را با قاشق داخل آب می‌زنیم اگه صدای جز داد زیرش را خاموش کنید.

مرحله دوم: افزودن کره

کره را اضافه کنید، کره را بخاطر نرمی حلوا اضافه می کنیم تا زیاد پودر نشود. بعد که یه مقدار از داغی افتاد پودر قند را الک می‌کنیم روش و با کمک قاشق چوبی خوب مخلوط کرده بعد گلاب و پودر هل و زعفران را می‌ریزیم اگه خواستید حلوا زنجبیلی داشته باشید جای زعفران زنجبیل اضافه کنید. در تمام مراحل بعد از افزودن پودر قند مواد را با دست در حد مخلوط شدن ترکيب می‌کنیم و زیادی ورز ندهید و یه گوشه ظرف یا در قالب جمع کرده و فشار دهید.

مرحله سوم: تهیه حلوا نثار ارومیه

تا گرم هست با کفگیر یا کاتر زده یا با کارد برش زده و در ظرف مورد نظر بکشید و کمی عسل را با لیسک روی حلوا کشیده و به دلخواه با گل محمدی یا پودر پسته تزیین و سرو کنید. نوش جان


فوت و فن های دستور پخت حلوا نثار ارومیه

  1. حتما آرد و با شعله پایین تفت دهید تا خامی آرد گرفته شود و مرتب هم بزنید که نسوزد.
  2. برش های حلوا را داخل سینی بچینید یکی دو ساعت بزارید بماند و هوا بخوره تا خودشون بگیرند و ترد تر شوند بعد به ظرف سروتون انتقال دهید.
  3. این مقدار برای 30 نفر مناسب است.
5/5 - (5 امتیاز)

دسته بندی شده در: