خورش قورمه سبزی با گوشت قلقلی یکی از خورشت های بی نظیر و بسیار خوشمزه می باشد که با گوشت قلقلی تهیه می شود و برای مهمانی و یا مراسمات مختلف گزینه خوبی می باشد. خورشت قورمه سبزی یکی از خورش های بسیار محبوب ما ایرانی ها می باشد که با پلو زعفرانی و یا کته سرو می شود. خورش قورمه سبزی را می توانید با لوبیا قرمز یا چیتی تهیه کنید که این کاملا سلیقه ای می باشد. امروز در آشمزی طرز تهیه خورش قورمه سبزی با گوشت قلقلی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه خورشت قورمه سبزی با گوشت قلقلی

سبزی قورمه سرخ شده250 گرم
گوشت چرخ کرده300 گرم
لیمو عمانی2 عدد
پیاز3 عدد
آب قلمبه مقدار لازم
لوبیا قرمز یا چیتی1 پیمانه
نمک، فلفل سیاه، زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه خورش قورمه سبزی با گوشت قلقلی

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا سبزی قورمه که شامل تره، جعفری، اسفناج، شنبللیه و گشنیز است را تمیز کنید و پاک کنید و خرد کنید و با کمی روغن جامد سرخ کنید. لوبیا مورد نظر را از 24 ساعت قبل خیس کنید تا نفخ آن گرفته شود.

مرحله دوم: تفت دادن مواد

در ادامه 2 عدد از پیاز ها را پوست بگیرید و نگینی ریز خرد کنید و داخل قابلمه کمی تفت دهید تا سبک شود و بعد سبزی ها را به همراه ادویه ها و نمک اضافه کنید و تفت دهید و بعد لوبیا خیس خورد را اضافه کنید و روی مواد را آب قلم یا آب جوش بریزید و بگذارید روی حرارت ملایم پخته و روغن بی اندازد.

مرحله سوم: تهیه گوشت قلقلی

وقتی خورشت در حال پخت است باید گوشت قلقلی را تهیه کنید. برای این کار یکی از پیاز های باقی مانده را پوست بگیرید و رنده ریز بزنید و به همراه گوشت و ادویه ها و کمی نمک خوب ورز دهید تا یکدست شود و بعد مواد را گرد کنید و داخل تابه کمی سرخ کنید، سپس به خورش اضافه کنید.

مرحله چهارم: تهیه خورشت قورمه سبزی با گوشت قلقلی

در ادامه لیموعمانی را سوراخ کنید و در آب ولرم برای 10 دقیقه قرار دهید تا تلخی آن گرفته شود و بعد به خورش اضافه کنید و در پایان از نمک و زعفران استفاده کنید و به همراه کته میل کنید. نوش جان

نکات کلیدی در تهیه خورش قورمه سبزی با گوشت قلقلی روغن انداخته و خوش طعم

  1. در حین پخت چند قطعه یخ داخل خورش انداخته تا به روغن بی افتد.
  2. برای سرخ کردن سبزی اجازه دهید اول آب سبزی گرفته شود و بعد روغن اضافه کنید.
  3. لوبیا چینی لعاب بیشتری به خورشت می دهد.

طرز تهیه خورش قورمه سبزی خوشمزه

3.3/5 - (10 امتیاز)

دسته بندی شده در: